۸ استایل تابستانی با دامن بلند که استایل‌تان را عالی می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۹ دقیقه
استایل با دامن بلند

در استایل تابستانی زنانه یکی از بهترین آیتم‌هایی که می‌توانید به استایل‌تان اضافه کنید دامن‌های زنانه بلند هستند؛ به خصوص برای استایل خیابانی. این آیتم‌های خنک و راحت به دلیل قابلیت گردش هوا هر سال در تابستان ترند می‌شوند و اگر با آیتم‌های درستی ست شوند می‌توانند استایل‌های تابستانی جذابی برایتان بسازند. در این مطلب ابتدا به بررسی چندین نکته برای انتخاب دامن تابستانی بلند می‌پردازیم و پس از آن ۸ استایل با دامن بلند پیشنهادی تابستان را برایتان معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

چندین نکته برای انتخاب استایل با دامن بلند

مهمترین نکات برای استایل با دامن بلند تابستانی

  • برای داشتن یک استایل کاربردی تابستانه با دامن بلند به جنس دامن دقت کنید. جنس دامنی که برای استایل تابستانه انتخاب می‌کنید همچون دیگر لباس‌های تابستانی‌تان باید بافتی قابل تنفس و خنک داشته باشند. پارچه‌های نخی، پنبه‌ای، لینن، حریر، شمبری و تنسل بهترین گزینه‌ها برای یک دامن بلند تابستانه خنک و راحت هستند.
  • در استایل تابستانه دامن‌های گل‌دار و طرح‌دار بروید. تابستان فصلی بی‌نظیر برای استفاده از رنگ‌های شاد و طرح‌های جذاب است. به سراغ دامن‌های بلند خنک و طرح‌دار رنگارنگ بروید. به خصوص دامن‌های گل‌دار می‌توانند برایتان بسیار جذاب باشند. اگر دامن طرح‌دار انتخاب می‌کنید بهتر است آیتم‌های دیگری که انتخاب می‌کنید ساده باشند تا طرح جذاب دامن‌تان بیشتر به چشم بیاید. البته در استایل‌هایی مانند استایل بوهو بهتر است آیتم‌های طرح‌دار با یکدیگر ست شوند.
  • به طور کلی برای استایل تابستانی با دامن بلند بهترین کفش‌های تابستانی که می‌توانید سراغش بروید صندل‌ها هستند. اما کفش‌های پارچه‌ای تابستانی یا کفش‌های بوم، اسنیکرهای سفید و البته کفش‌های کالج هم می‌توانند در این استایل زیبا باشند. این که چه کفشی را انتخاب می‌کنید بسته به نوع دامن انتخابی، استایل و نوع چیدمان آیتم‌هایتان هم دارد.
  • قد استاندارد برای دامنی که می‌خواهید در خیابان به پا کنید باید حداکثر تا قوزک پایتان باشد تا در راه رفتن‌تان مشکی ایجاد نشود. اگر دامنی که خریداری می‌کنید بلندتر است بهتر است به خیاط مراجعه کنید تا دامن‌تان را کمی کوتاه‌تر کند.
  • برای اضافه کردن یک دامن بلند به استایل تابستانی‌تان گزینه‌های زیادی در اختیار دارید؛ مدل‌های مختلف دامن‌های بلند از دامن‌های کلوش گرفته تا فون، پلیسه، دامن‌های لنگی و ماکسی راسته می‌توانند در استایل یا تیپ با دامن بلند تابستانی جذاب باشند. اگر دامن‌های فون یا کلوش را انتخاب می‌کنید بهتر است لباس‌تان تا بالای کمرتان باشد تا حالت کمر دامن با توجه به سیلووئت لباس مشخص باشد.

۱. استایل با دامن بلند کلوش و کراپ تاپ برای مهمانی و دورهمی‌ها

استایل با دامن بلند کلوش و کراپ تاپ برای مهمانی و دورهمی‌ها

ترکیب کراپ‌تاپ و یا نیم‌تنه با دامن بلند کلوش ‌‌می‌تواند سیلووئت جذابی را ایجاد کند به خصوص اگر اندام ساعت شنی و کمری باریک داشته باشید. این نوع استایل توجه را به سمت کمر باریک شما جلب خواهد کرد. سعی کنید از دامن‌های کمردار برای این استایل استفاده کنید. این مدل استایل را می‌توانید با انواع صندل یا کفش‌های پاشنه بلند ست کنید.

در این ست جذاب یک نیم‌تنه تابستانی سفید را با یک دامن کلوش زرد بلند ست کرده‌ایم؛ یک ترکیب دوست‌داشتنی که یادآور گل‌های زیبای بابونه است. این ست جذاب را می‌توانید با یک نیم‌ست با طرح گل بابونه و صندل‌های زرد پاشنه بلند تکمیل کنید.

۲. استایل شیک با ترکیب بادی زنانه و دامن لنگی

استایل با دامن بلند لنگی و بادی برای تابستان های گرم

ترکیب بادی زنانه و دامن تابستانی دخترانه یا زنانه هم برای دورهمی‌ها و میهمانی‌های رسمی و نیمه‌رسمی فوق‌العاده است. حالت کشیده و جذب بادی زنانه هم با دامن‌های ماکسی و لنگی و هم با دامن‌های بلند فون و یا کلوش می‌تواند سیلووئت جذابی را ایجاد کند و جلوه‌ای شکیل به استایل شما بدهد. دامن لنگی یا همان Wrap نه تنها کاملا راحت است بلکه کمر قابل تنظیم دارد که راحتی فرم آن را دوچندان می‌کند. دامن‌های لنگی ظرافت و زنانگی، پارچه‌های لطیف و معمولا فرم‌های متنوع و خلاقانه‌ای دارند که هر کدامشان را برای یک موقعیت خاص مناسب می‌کند.

در این ست جذاب یک بادی ساده و کرم رنگ زنانه را با یک دامن بلند لنگی جذاب از برند اسپیور ست کرده‌ایم. این استایل جذاب که برای میهمانی‌های عصر و دورهمی‌های خودمانی کاربردی، خنک و جذاب است را می‌توانید با اکسسوری‌هایی مانند یک نیم‌ست ساده ست کنید. برای کفش انواع صندل‌های تخت و پاشنه‌بلند در این استایل جذاب خواهند بود که انتخاب ما یک صندل بندی کرم رنگ و شیک است.

۳. ترکیب بلوز آستین کوتاه و دامن بلند؛ کژوال و راحت

استایل با دامن بلند تابستانی با بلوز آستین کوتاه

با دامن بلند چه بلوزی بپوشم؟ ترکیب بلوز زنانه آستین کوتاه و دامن بلند تابستانی می‌تواند یک ایده‌ی جذاب برای استایل راحت و خنک تابستانی باشد. حتی در دورهمی‌های نیمه‌رسمی هم این استایل می‌تواند گزینه خوبی برایتان باشد. بهترین کفش‌ها برای ست کردن با این استایل جذاب تابستانه کفش‌های پارچه‌ای بوم، صندل‌های فلت بندی و کفش‌های اسنیکر سفید هستند.

در این ست جذاب یک بلوز سفید کوتاه و گشاد به رنگ سفید ساده را با یک دامن بلند ماکسی طرح‌دار و شاد به رنگ سبز اقیانوسی ست کرده‌ایم. یک گردنبند مهره‌ای و یک جفت گوشواره‌ی رنگارنگ زیبا به همراه یک جفت صندل بندی سفید این ست جذاب را تکمیل می‌کنند.

۴. استایل با دامن بلند طرح‌دار و پانچوی تابستانه؛ یک ترکیب بی‌نظیر به سبک بوهو

استایل با دامن بلند طرح‌دار و پانچوی تابستانه به سبک بوهو

اگر از علاقمندان استایل بوهو هستید بهتر است بدانید که دامن‌های طرح‌دار به خصوص طرح‌های شلوغ هندی یکی از اصلی‌ترین آیتم‌ها در استایل بوهمی تابستانه هستند. در استایل بوهوی تابستانی همچنین بهترین آیتم برای ست کردن در استایل خیابانی پانچوهای نخی و لینین است.

در این ست جذاب یک پانچوی جذاب و خنک لینن را با یک دامن طرح‌دار و رنگارنگ با طرح هندی ست کرده‌ایم. یکی از بهترین انواع کفش برای استایل در سبک بوهمی صندل‌های گلادیاتور و یا صندل‌های بندی چرمی هستند. به خاطر داشته باشید که در استایل بوهمی اکسسوری‌ها بسیار مهم‌اند؛ یک ست جذاب زیورآلات و یک عینک گرد جذاب و یک کیف دستی قهوه‌ای رنگ چرم طبیعی می‌تواند استایل‌تان را تکمیل کند.

۵. استایل با دامن بلند ماکسی و تونیک جلو بسته

استایل با دامن بلند ماکسی و تونیک جلو بسته

برای ست کردن دامن بلند ماکسی در استایل خیابان تونیک‌های جلو بسته یکی از بهترین انتخاب‌های شما هستند. یک تونیک خنک را انتخاب کنید و با دامن بلند ماکسی‌تان ست کنید. کفش‌های پارچه‌ای تابستانه، اسنیکرهای سفید و صندل‌ها بهترین کفش‌های تابستانی برای ست کردن در این استایل هستند. به ترکیب رنگی هم توجه کنید؛ در فصل تابستان بهترین رنگ‌ها برای داشتن استایل‌های خنک و راحت رنگ‌های روشن هستند چرا که این رنگ‌ها نور خورشید را به خود جذب نکرده و آن را منعکس می‌کنند.

در این ست پیشنهادی یک تونیک جلو بسته‌ی کرپ حریر را با یک مدل دامن بلند نخی تابستانی و طرح‌دار به رنگ کرم و قهوه‌ای ست کرده‌ایم. با توجه به پالت رنگی انتخابی و هم چنین نوع چیدمان آیتم‌ها یک صندل پلتفورم حصیری به رنگ کرم و یک کیف رودوشی به همین رنگ برای تکمیل این ست تابستانه فوق‌العاده به نظر می‌رسند. در استایل‌های تابستانه اکسسوری‌ها را هم فراموش نکنید؛ عینک‌های آفتابی بخش جدایی ناپذیر از استایل تابستانی هستند و یک گردنبند بلند هم می‌تواند همراه با تونیک جلو بسته‌تان استایل شما را جذاب‌تر کند.

۶. ست تابستانی خیابانی جذاب با ترکیب شومیز و دامن ماکسی

ترکیب شومیز و دامن بلند ماکسی، یک ست خیابانی و جذاب

و اما برای ست کردن دامن بلند شومیز زنانه یکی دیگر از انتخاب‌هایی هستند که در اختیار دارید. شومیزهای نخی، لینن و کتان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ست کردن با دامن بلند در استایل خیابانی هستند. برای این استایل بهتر است به سراغ دامن‌های راسته بروید یا اگر دامن فون یا استایل با دامن کلوش انتخاب می‌کنید شومیز را داخل دامن قرار داده و کمربند ببندید که سیلووئت استایل مناسب باشد. بسته به سلیقه‌تان می‌توانید دکمه‌های شومیزتان را ببندید و یا زیر شومیزتان یک تی‌شرت یا تاپ و نیم تنه زنانه بپوشید و دکمه‌های شومیزتان را باز بگذارید. در این استایل هم کفش‌های پارچه‌ای تابستانه، اسنیکرهای سفید و صندل‌ها بهترین گزینه‌ها برای ست کردن خواهند بود.

در این استایل دوست‌داشتنی به سراغ یک دامن پلیسه‌ی بلند و جذاب به رنگ سبز زیتونی رفته‌ایم. یکی از بهترین گروه‌های رنگی برای ست کردن با رنگ سبز زیتونی گروه رنگی کرم است بر همین اساس یک شومیز کوتاه تترون به رنگ کرم انتخاب ماست که با یک کفش پارچه‌ای به رنگ سبز زیتونی و یک کیف رودوشی کنفی جذاب و یک عینک آفتابی با قاب گرد به خوبی ست می‌شوند.

 ۷. استایل با دامن بلند؛ ترکیب مانتوی جلوباز تابستانی و دامن

استایل با دامن بلند و مانتو جلوباز تابستانی

اگر می‌خواهید در تابستان دامن بلند بپوشید مانتوهای تابستانی جلوباز هم برای شما مناسب‌اند. در زیر مانتو، پانچو و رویه جلو بازتان می‌توانید یک تی‌شرت و یا یک تاپ یا بادی بپوشید. در این استایل هم کفش‌های پارچه‌ای، صندل‌های فلت و اسنیکرهای سفید انتخاب مناسبی‌اند.

در این ست پیشنهادی یک مانتوی طرح‌دار جلو باز تابستانه به رنگ سفید و آبی را انتخاب کرده‌ایم که با یک دامن چین‌دار آبی جذاب ست می‌شود. با توجه به پالت رنگی آبی و سفید دیگر انتخاب‌های ما در این ست پیشنهادی یک اسنیکر سفید، یک کیف رودوشی چرمی به همین رنگ و یک عینک آفتابی با قاب گرد است.

۸. استایل شیک با کت تابستانه کوتاه و دامن بلند

استایل با دامن بلند و کت کوتاه تابستانی

کت‌های تابستانه زنانه هم یک انتخاب عالی برای ست کردن با دامن بلند هستند. به خصوص اگر کت‌های کوتاه را انتخاب می‌کنید علاوه بر دامن‌های ماکسی راسته، دامن‌های فون و دامن‌های کلوش هم می‌توانند انتخاب خوبی باشند. اگر دامن فون یا دامن کلوش را با کت تابستانه کوتاه می‌پوشید باید تاپ یا شومیزی را که زیر کت پوشیده‌اید را در درون دامن قرار دهید و در این حالت می‌توانید یک کمربند جذاب هم با در نظر گرفتن پالت رنگی مورد استفاده‌تان به استایل اضافه کنید. در این استایل بهترین انتخاب‌ها به عنوان کفش، صندل‌های زنانه بندی چرمی، صندل‌های پلتفورم و کفش‌های کالج زنانه هستند.

در این ست پیشنهادی یک کت تابستانه بسیار جذاب و خنک گل‌دار به رنگ سفید را انتخاب کرده‌ایم که در ترکیب با یک دامن فون کرم بسیار جذاب خواهد بود. یک صندل بندی چرمی به رنگ قهوه‌ای و یک کیف چرمی رودوشی به همین رنگ دیگر انتخاب‌های ما در این ست تابستانه هستند و یک عینک قهوه‌ای عسلی با قاب گرد می‌تواند ست تابستانی‌مان را جذاب‌تر کند.

و در آخر

در این مطلب با ارائه‌ی ست‌های پیشنهادی و نکات مهم در خصوص انتخاب دامن بلند شما را در مورد ست کردن این آیتم‌های جذاب و راحت در استایل تابستانی راهنمایی کردیم. از ست های پیشنهادی ارائه شده در این مطلب می‌توانید برای خودتان ایده بگیرید و با استفاده از آیتم‌های موجود در کمد لباس‌تان و یا خرید آیتم‌های جدید برای روزهای گرم تابستان ست‌هایی جذاب و خنک بسازید.

منابع: stylecraze, lifewithmar

سوالات پر تکرار
با دامن بلند تابستانی چه کفشی ست کنیم؟
به طور کلی برای استایل تابستانی با دامن بلند بهترین کفش‌های تابستانی که می‌توانید سراغش بروید صندل‌ها هستند. اما کفش‌های پارچه‌ای تابستانی یا کفش‌های بوم، اسنیکرهای سفید و البته کفش‌های کالج هم می‌توانند در این استایل زیبا باشند. این که چه کفشی را انتخاب می‌کنید بسته به نوع دامن انتخابی، استایل و نوع چیدمان آیتم‌هایتان هم دارد.
با دامن بلند تابستانی در استایل خیابانی چه چیزی ست کنیم؟
تونیک، شومیز، مانتوی جلوباز تابستانی و کت تابستانه کوتاه بهترین گزینه‌ها برای ست کردن با دامن بلند در استایل تابستانی خیابانی هستند.


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما