زنی ایرپادش را به اشتباه جای مسکن قورت داد!

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه

اگر تنها مشکل هدفون‌های جدید را کوچک بودن آن‌ها تلقی کنیم، خیلی هم اشتباه نکرده‌ایم. این هدفون‌ها آن‌قدر کوچک هستند که گاهی اوقات برایمان دردسرساز خواهند شد. حتی آن‌قدری کوچک هستند که ممکن است به شکل تصادفی بلعیده شوند. تا امروز، داستان‌های مختلفی شنیده بودیم که افرادی به‌طور تصادفی ایرپاد خود را قورت داده‌اند، اما حالا می‌توانیم داستان دیگری را هم به این لیست اضافه کنیم.

یکی از کاربران تیک‌تاک به‌تازگی ویدیویی به اشتراک گذاشته که چگونه یکی از ایرپادهای خود را با ایبوپروفن اشتباه گرفته و به طور تصادفی آن را بلعیده است. این کاربر با نام کاربری @iamcarliiib با بیان اینکه در تیک‌تاک این اطلاعات را فقط برای اهداف آموزشی به اشتراک می‌گذارد، توضیح داده که حادثه از جایی شروع شد که در دست او یک قرص ایبوبروفن قرار داشت:

داشتم به سمت تختم می‌رفتم. قرص ایبوپروفن ۸۰۰ در دست راستم و ایرپادم هم در دست چپم قرار داشت. بدون اینکه متوجه آن شوم، ایرپاد را در دهانم قرار دادم و بطری آبم را برداشتم و جرعه‌ای از آن نوشیدم. بعد از آن حالت تهوع پیدا کردم و دوست داشتم چیزی را بالا بیاورم. بعد متوجه شدم که قرص ایبوپروفن در دست من است و من اشتباهی ایرپاد خودم را قورت دادم. سعی کردم آن را بالا بیاورم، اما نشد.

در نهایت این ایرپاد از راه‌های طبیعی از بدن این دختر خارج شد. اما او برای اطمینان از خارج شدن کامل آن رادیوگرافی انجام داد. در حال حاضر مطمئن نیستیم که ایرپادهای او پس از بلعیده شدن همچنان کار می‌کنند یا خیر، اما او اظهار داشته که دیگر از آن ایرپاد استفاده نخواهد کرد و طبیعی است که چنین کاری هم انجام دهد.

همچنین، نکته‌ی جالب این است که ایرپاد در حالی که او در حال مکالمه بود به تلفن او وصل شده و در واقع این فرد ایرپاد متصل به گوشی خود را قورت داده بود. ضمنا بد نیست بدانید طی مدتی که ایرپادها در شکم او بوده، این کاربر توانسته از طریق ویژگی یادداشت‌های صوتی صدای غرغرهای داخل معده خود را هم ضبط کند!

همان‌طور که بالاتر هم به آن اشاره شد، این اولین باری نیست که ایرپاد توسط کاربران به اشتباه بلعیده می‌شود. حدود ۲ سال پیش، یک کودک هفت ساله‌ در ایالت جورجیای آمریکا هدیه‌ی کریسمس خود را که هدفون بی‌سیم ایرپاد اپل بود، قورت داد. او به صورت کاملا غیرعمد این کار را انجام داد و مادرش مجور شد او را به بخش اورژانس بیمارستان ببرد. کیارا استرود، مادر این کودک هفت ساله هرگز تصور نمی‌کرد که ایرپاد هدیه او در نهایت به معده پسرش ختم شود.

مادر این کودک در همین رابطه گفته بود: «پسرم در ابتدا به من گفت که یک شیء بلند را درون دهان خود نگه داشته است.» پس از بررسی پزشکان بیمارستان و سردرگم شدن آنان، تصویر اشعه‌ی ایکس قطعات فلزی موجود در ایرپاد اپل را شناسایی کرد و پزشکان متوجه شدند که این کودک یکی از محصولات اپل را بلعیده است. مادر این کودک هم بسیار متعجب شده بود و پزشکان اورژانس اذعان کردند که تاکنون با چنین چیزی مواجه نشده بودند.

قورت ایرپاد

در داستانی دیگر، مردی در تایوان ایرپاد خود را قورت را داد. او به خواب رفت و وقتی که بیدار شد متوجه شد که به اشتباه و تصادفی یکی از ایرپادهایش را خورده است. او پس از آنکه تلاش کرد تا با استفاده از قابلیت ردیابی آیفون خود، ایرپادش را پیدا کند متوجه واقعیت ترسناکی شد و آن این بود که صدای ایرپاد از داخل بدن خودش پخش می‌شد.

طبق گفته‌های این شخص او زیر پتوی خودش را چک کرده و دور و اطراف را برای پیدا کردن ایرپاد گشته است، اما این تلاش موفقیت‌آمیز نبوده و سپس متوجه شده که از داخل معده او صدایی می‌آید. او پس از آنکه دریافت ماجرا از چه قرار است خودش را به بیمارستان Kaohsiung Municipal United رساند. دکتر از طریق اشعه‌ی ایکس تأیید کرد که او هدفون گم شده خود را قورت داده است.

البته این ماجرا چندان هم طول نکشید و این شخص آن روز هدفون خود را با موفقیت دفع کرد. اما شاید جالب‌ترین بخش ماجرا این بود که این ایرپاد همچنان صحیح و سالم بود و ۴۱ درصد از شارژ آن باقی‌مانده بود. خوشبختانه، قاب پلاستیکی ایرپاد مانند یک محافظ عمل کرده بود، چرا که اجزای داخلی این دستگاه مانند باتری می‌توانست درصورت نبود این قاب برای شخص ایجاد مشکل کند.

منبع: Ubergizmo

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

یک دیدگاه
  1. امیر جعفری

    اون از ماجرای زنده موندن پدر و دختر با آیپد ، اینم از این :/
    حداقل اپل اگه میخواد تبلیغ کیفیت محصولاتش رو کنه ، حداقل یه داستان واقعی تر و عقلانی تر سر هم کنه. آخه ایرپاد مگه می‌تونه از اسید معده و مسیر روده سالم بمونه ، در حالی که یه خط کوچک هم روش نیفته:/

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما