وونگ کار وای فیلم چانگ‌کینگ اکسپرس ۲۰۲۰ را می‌سازد

۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۰ ۵ مهر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فیلم چانگ‌کینگ اکسپرس 2020

کمپانی فیلم‌سازی چینی که وظیفه‌ی تهیه‌کنندگی سریال «شکوفه‌های شانگهای» به کارگردانی وونگ کار وای را برعهده دارد، اعلام کرده این کارگردان هنگ کنگی فیلم «چانگ‌کینگ اکسپرس ۲۰۲۰» را هم خواهد ساخت.

بنیاد ملی فیلم چین در وب‌سایت خود فهرستی از فیلم‌های مورد تأیید را منتشر کرده است که در میان آن‌ها اسم چانگ‌کینگ اکسپرس ۲۰۲۰ به چشم می‌خورد و به این ترتیب پروژه‌ی جدید وونگ کار وای می‌تواند رسما وارد مرحله‌ی پیش تولید شود. تهیه‌کنندگی این فیلم بر عهده‌ی کمپانی فن‌والای است که در ساخت سریال شکوفه‌های شانگهای هم با کار وای همکاری دارد.

اطلاعات چندانی از داستان و طرح کلی فیلم چانگ‌کینگ اکسپرس ۲۰۲۰ در دسترس نیست، اما بر اساس خلاصه داستان منتشر شده در وب‌سایت بنیاد ملی فیلم چین در این اثر کار وای داستان دو پلیس مرد را روایت می‌کند که هرکدام تجریبات عاطفی متفاوتی را از سر می‌گذرانند. بخشی از این خلاصه داستان به این شرح است: «در هنگ کنگ دهه‌ی ۱۹۹۰ میلادی پلیس دلشکسته‌ای (مامور ۲۲۳) با یک قاتل بلوند روبه‌رو می‌شود و آن‌ها مدت کوتاهی را با یکدیگر می‌گذرانند. در بخش دیگر فیلم، پلیس دلشکسته‌ای (مأمور ۶۶۳) می‌بیند زندگی او رفته‌رفته با نفوذ شخص رویاهایش دستخوش تغییر می‌شود.»

فیلم چانگ‌کینگ اکسپرس در سال ۱۹۹۴ به نویسندگی و کارگردانی وونگ کار وای ساخته و اکران شد. این فیلم داستان دو پلیس هنگ کنگی را روایت می‌کند که هر کدام به روشی متفاوت وارد یک ماجرای عاشقانه می‌شوند. از بازیگران این فیلم می‌توان به بریجیت لین، تونی لیانگ چائو-وی، فی وانگ و تاکشی کانشیرو اشاره کرد. این‌طور که پیداست فیلم جانگ‌کینگ اکسپرس ۲۰۲۰ دنباله‌ی جانگ‌کینگ اکسپرس است یا حداقل بخش‌های مشترکی با این فیلم دارد؛ زیرا اسم مأموران پلیس ذکر شده در خلاصه داستان پروژه‌ی جدید کار وای دقیقا همانند فیلم قدیمی او است و شباهت‌های زمانی و مکانی میان این اثر به چشم می‌خورد.

منبع: Variety

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar امیر

    فیلم اول یعنی best film ever.