روند نزولی آمار فروش گوشی همچنان ادامه دارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
فروش گوشی

بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، در سه‌ماهه‌ی گذشته روند نزولی تقاضا برای خرید گوشی‌های هوشمند کماکان ادامه دارد. به طور مشخص، آمار فروش گوشی در سه‌ماهه‌ی منتهی به سپتامبر نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹.۷ درصد کاهش یافته است.

در گزارش‌های شرکت‌های IDC و Omdia آمده که شرکت‌های چینی در این زمینه با بیشترین افت فروش روبرو شده‌اند. شیائومی، هلدینگ اوپو، ویو و ریلمی همگی افت دو رقمی داشته‌اند. با وجود اینکه این شرکت‌ها با بیشترین افت فروش مواجه شده‌اند، ولی شرکت‌های سامسونگ و اپل هم تحت تاثیر قرار گرفته‌اند. البته در این میان اپل تنها شرکتی است که توانسته با رشد روبرو شود ولی این رشد فقط ۱.۶ درصد است. طبق این گزارش، بخش مهمی از رشد اپل به لطف وفاداری بالای مشتریان و درآمد بالای آن‌ها محقق شده که نسبت به دیگر افراد کمتر تحت تاثیر مشکلات اقتصادی قرار می‌گیرند.

فروش گوشی

باید خاطرنشان کنیم هر ساله در سه‌ماهه‌ی سوم سال معمولا فروش آیفون‌ها به دلیل عرضه‌ی نسل جدید آن‌ها تا حدی افزایش پیدا می‌کند. این بار هم به دلیل معرفی سری آیفون ۱۴ چنین اتفاقی تکرار شده است.

در زمینه‌ی سهم بازار شرکت‌ها هم شاهد تغییرات چندانی نیستیم. سامسونگ با داشتن ۲۱.۲ درصد از این بازار همچنان حرف اول را می‌زند و اپل با سهم ۱۷.۲ درصدی رتبه‌ی دوم را از آن خود کرده است. شیائومی با سهم ۱۳.۴ درصدی در رتبه‌ی سوم قرار دارد و ویوو و اوپو به طور مشترک در رتبه‌ی چهارم قرار دارند. باید ببینیم در ماه‌های آینده آیا فروش گوشی‌ها افزایش پیدا می‌کند یا نه.

منبع: Android Authorityدیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما