Xbox اسکورپیو، پورت کینکت و آداپتور خارجی ندارد

سمیرا علی نژاد ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ | ۱۱:۳۰ 22 جولای 2018

طرح داخلی ایکس باکس اسکورپیو (Xbox Scorpio) پیش از این آشکار شده است. جزئیات سخت‌افزاری در مورد این کنسول قدرتمند منتشر شده ولی به‌ناچار بعضی از اطلاعات جزیی، این بین گم شد. از مهم‌ترین آن‌ها، باید گفت که Xbox اسکورپیو مانند Xbox one S، پورت اختصاصی کینکت نخواهد داشت؛ یعنی می‌توان گفت که مایکروسافت کاملا قید پشتیبانی از حسگر حرکتی کینکت را زده است. این کنسول هم‌چنین دومین کنسول بازی مایکروسافت است که آداپتور خارجی (منبع تغذیه معروف به آجر) ندارد.

در گزارش Digital Foundry آمده با اینکه پورت حذف شده، اما کینکت روی ایکس‌باکس اسکورپیو پشتیانی می‌شود. تنها راه ارتباط کینکت و اسکورپیو یک آداپتور ۴۰ دلاری است که با Xbox One S عرضه شد.

با در نظر گرفتن ویژگی‌های ایکس‌باکس اسکورپیو، استفاده از آداپتور داخلی در این کنسول پیشرفت بزرگی محسوب می‌شود. اگرچه هنوز گفته‌های مختلفی در مورد صحت این مسئله وجود دارد، از تایید آن خرسندیم.

Xbox اسکورپیو از PS4 Pro گران‌تر خواهد بود.

همچنین جالب است که مایکروسافت تصمیم گرفته کنسول جدید اسکورپیو، پورت‌های ورودی و خروجی مثل Xbox One S داشته باشد. مسلما ایکس‌باکس اسکورپیو زیباترین و کارآمدترین طراحی کنسول‌های ایکس‌باکس را تاکنون خواهد داشت. سوکت هشتی شکل برق این کنسول هم مانند قبل باقی‌مانده است.

هنوز قیمت Xbox اسکورپیو مشخص نشده است. با این حال شنیده‌ایم قیمت آن از PS4 Pro بیشتر خواهد بود. مایکروسافت جزئیات بیشتری در مورد ظاهر کنسول جدید، بازی‌ها و سایر ویژگی‌های آن در نمایشگاه E3 2017 که در خرداد ماه برگزار می‌شود منتشر می‌کند.

منبع: vg247
telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما