پشتیبانی بازی‌های قدیمی روی ایکس‌باکس به پایان رسید؛ بازی جدید اضافه نخواهد شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
xbox backwards compatibility

چندی پیش بود که مایکروسافت به مناسبت ۲۰ سالگی ایکس‌باکس ۷۰ بازی به لیست بازی‌های قدیمی پشتیبانی شده (Backwards Compatibility) اضافه کرد. حال این کمپانی اعلام کرده که دیگر بخش جدیدی به این لیست اضافه نخواهد شد.

ایکس‌باکس این خبر را در سایت رسمی خود اعلام کرد. در این بیانیه نوشته شده:

ما تمام تلاش خود را برای بهبود بازی‌های قدیمی انجام خواهیم داد. متأسفانه در حال حاضر ما به حداکثر توان خود رسیدیم و دیگر نمی‌توانیم بخش جدیدی به این لیست اضافه کنیم. دلیل آن هم مشکلات تکنیکی و مشکلات ثبت و مجوز بازی‌ها است.

سخنگوی مایکروسافت در این زمینه گفت که بحث گسترش نیافتن لیست بازی‌های قدیمی پشتیبانی شده روی ایکس‌باکس قبلا هم مطرح شده است. او دقیقا همین موضوع مجوز و مشکلات تکنیکی را دلیل اصلی این موضوع دانست. با این حال اعلام کرد که مایکروسافت تمام تلاش خود را کرده تا بتواند تعدادی از عناوین محبوب را روی کنسول‌های نسل جدید بیاورد.

سیستم پشتیبانی از بازی‌های قدیمی روی ایکس باکس

سیستم پشتیبانی از بازی‌های قدیمی روی ایکس‌باکس بهترین عملکرد خود را روی کنسول‌های نسل جدید دارد.

آخرین چیزی که به این لیست اضافه شدند به دلیل جشن گرفتن ۲۰ سالگی ایکس‌باکس بود. عناوین بسیار محبوبی هم به بازی‌های قدیمی پشتیبانی شده روی ایکس‌باکس اضافه شدند. برای مثال مجموعه‌ی مکس پین (Max Payne)، اسکیت ۲ و تمام بازی‌های زنده یا مرده (Dead or Alive) به این لیست اضافه شدند. همچنین تعدادی از بازی‌های قدیمی مثل فال اوت (Fallout) بهبودهای گرافیکی و عملکردی مثل نرخ فریم داشتند.

سیستم بازی‌های قدیمی پشتیبانی شده روی ایکس‌باکس یکی از مهم‌ترین سرویس‌های این کنسول‌ها است. شما با این قابلیت می‌توانید اکثر بازی‌های قدیمی را روی کنسول‌های جدید خود امتحان کنید. نکته‌ی جالب اینجاست که این قابلیت حتی به شما اجازه می‌دهد تا عناوین کنسول ایکس باکس اولیه را امتحان کنید. محبوبیت سیستم Backwards Compatibility باعث شد تا مایکروسافت تمام تلاش خود را برای گسترش آن انجام دهد.

سیستم پشتیبانی از بازی‌های قدیمی روی ایکس‌باکس

پس از آخرین به روزرسانی این لیست که ۷۰ عدد بازی به آن اضافه شد دیگر چیز جدیدی افزوده نخواهد شد.

مشکل اینجاست که برخی از این بازی‌ها آن‌قدر قدیمی هستند که حتی امکان دارد استودیوهای سازنده آن‌ها از بین رفته باشد. به همین دلیل در زمینه‌ی مجوز مشکل پیدا خواهد کرد. حال مایکروسافت تصمیم گرفته تا به گسترش این سیستم خاتمه دهد. با این کار می‌تواند بیشتر روی عناوین حال حاضر و کنسول‌های جدید خود تمرکز کند.

مایکروسافت در حال حاضر در مسیر بسیار درستی قرار دارد. بازی فورتزا هورایزن ۵ بسیار عالی عمل کرده و از طرفی اشتراک گیم‌پس هم باعث شده تا بسیاری از گیمرها به خرید کنسول‌های ایکس‌باکس ترغیب شوند.

شاید بتوان سیستم پشتیبانی از بازی‌های قدیمی روی کنسول‌های جدید را یکی از نقاط قوت ایکس‌باکس دانست. به هر حال افراد زیادی هستند که علاقه به نوستالژی دارند و تعداد کثیری از بازی‌ها هستند که دیگر ریمستر یا ریمیک نخواهند شد. پس وجود این قابلیت به سود مایکروسافت است اما این‌طور که به نظر می‌رسد این کمپانی دیگر قابلیت گسترش آن را ندارد. با این حال پشتیبانی از بازی‌های قدیمی روی کنسول‌های جدید هنوز از بین نرفته است اما لیست آن هم ثابت خواهد ماند.

منبع: IGN.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما