کنفرانس بزرگ ایکس‌باکس و مایکروسافت امسال هم برگزار خواهد شد

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ | ۱۰:۰۰ ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
xbox bethesda games showcase

اگرچه E3 دیگر رمق خود را از دست داده است و نمایشگاه امسال هم نه به‌صورت حضوری و نه به‌صورت مجازی برگزار نخواهد شد اما ماه ژوئن همچنان ته‌مانده‌ای از هیجان گذشته‌ی کنفرانس‌های بزرگ و معرفی بازی‌های جدید را در خود نگه داشته است. به‌تازگی، مایکروسافت به‌صورت رسمی اعلام کرده است که کنفرانس مشترک ایکس‌باکس و بتسدا امسال هم برگزار خواهد شد.

طبق اعلام رسمی مایکروسافت در توییتر، کنفرانس بزرگ امسال ایکس‌باکس و بتسدا در ساعت ۲۱:۳۰ روز ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ (۱۲ ژوئن ۲۰۲۲) برگزار خواهد شد. مایکروسافت در این سال‌های اخیر مراسم بزرگ تابستانی خود برای رونمایی از بازی‌ها را در روز یکشنبه برگزار کرده و امسال هم این سنت را ادامه داده است.

یکی از تمرکزهای اصلی این کنفرانس و اثری که حضورش قطعی است، بازی استارفیلد خواهد بود.

در حال حاضر هنوز مدت‌زمان این کنفرانس اعلام نشده است. طبق گفته‌ی مایکروسافت، این رویداد هر چیزی را که طرفداران بخواهند درباره‌ی فهرست متنوع بازی‌هایی بدانند که در راه ایکس‌باکس است، در خود گنجانده است. این فهرست متنوع شامل بازی‌هایی از سوی استودیوهای داخلی ایکس‌باکس و ناشران دیگر از سراسر جهان است.

به احتمال زیاد، یکی از تمرکزهای اصلی این کنفرانس و اثری که حضورش قطعی است، بازی استارفیلد خواهد بود. این بازی نقش‌آفرینی علمی-تخیلی که اثر بزرگ جدید بتسدا به حساب می‌آید، به احتمال زیاد گیم‌پلی مفصلی در این رویداد خواهد داشت. استارفیلد برای اولین بار با یک تیزر کوتاه که چیز خاصی را از بازی نشان نمی‌داد، معرفی شد. آن زمان هنوز بتسدا توسط مایکروسافت خریداری نشده بود. سپس بعد از یک دوری چندساله بازی دوباره در کنفرانس سال قبل مایکروسافت مجدداً نمایش داده شد که البته باز هم گیم‌پلی آن را ندیدیم. با این حال، در انتها آن تریلر مشخص شد که این بازی قرار است در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۲۲ عرضه شود.

یکی از دیگر بازی‌هایی که حضور آن در کنفرانس مایکروسافت بسیار محتمل است، بازی Redfall استودیو آرکین آستین است که یک اثر کوآپ با مضمون شکار خون‌آشام است. این بازی هم اولین بار در رویداد سال گذشته معرفی شده بود. قبلاً گفته شده بود که این بازی قرار است در تابستان ۲۰۲۲ عرضه شود که همین موضوع احتمال حضور آن را در این کنفرانس بسیار بالاتر می‌برد. علاوه بر این‌ها، احتمال حضور فورتزا موتوراسپورت ۸ هم بسیار بالاست و ممکن است یکی از نمایش‌های مهم این کنفرانس باشد.

مایکروسافت توانست در سال گذشته کنفرانس خوبی را نمایش دهد و بازی‌های زیادی را هم برای کنسول‌های خود و به‌ویژه‌ سرویس اشتراکی گیم‌پس معرفی کند. به همین خاطر، شاید منطقی باشد که انتظار داشتیم باشیم که امسال هم شاهد یک مراسم پرباری باشیم.

با این حال، فکر کنم لزومی نباشد که در حال حاضر بخواهیم درباره‌ی رونمایی‌ها یا سورپرایزهای این مراسم گمانه‌زنی کنیم چراکه اگر قرار باشد روال سال‌های گذشته ادامه داشته باشد، احتمالاً تا زمان شروع کنفرانس منابع آگاه مختلفی که در جریان برنامه‌های ایکس‌باکس هستند، هر آنچه قرار است در این مراسم معرفی شود و هر آنچه قرار است بعدها معرفی شود را لو خواهند داد!

منبع: Windows Central

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما