مایکروسافت می‌خواهد روی دسته‌های ایکس‌باکس صفحه‌ی نمایش بگذارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Xbox Controller

کنترلرهای ایکس‌باکس را می‌توان یکی از بهترین دسته‌های بازی دانست. این دسته‌ها با طراحی بسیار ارگونومیک و با دوام طرفداران بسیار زیادی در دنیای گیمینگ دارند. بحث اصلی اینجاست که مایکروسافت در زمینه کنترلر‌های خود نوآوری چندانی به کار نبرده است. زمانی که کنترلر پلی‌استیشن ۵ یا همان دوئل سنس (Dual Sense) دارای هپتیک فیدبک (Haptic Feedback) و ادپتیو تریگر (Adaptive Trigger) است، دسته مایکروسافت تنها طراحی به روزتری نسبت به قبل دارد.

مایکروسافت نیز نشان داده که تمایلی به تغییر در روند طراحی دسته خود ندارد. به همین دلیل شرکت‌های ثانویه به دنبال این کار افتادند. یکی از شرکت‌های ثانویه معروف که در زمینه تولید لوازم جانبی گیمینگ فعال است، ترتل بیچ (Turtle Beach) است. حال این شرکت تصمیم گرفته که یک کنترلر جدید با قابلیت‌های بسیار خاص طراحی کند و آن را ثبت کند.

کنترلر جدید ترتل بیچ به کاربران این توانایی را می‌دهد تا دسته خود را برای عناوین مختلف شخصی‌سازی کرده و پروفایل مختلف بسازند. سپس با استفاده از صفحه نمایش موجود روی دسته به این پروفایل‌ها دسترسی داشته و حتی در آن‌ها تغییر ایجاد کنند. صفحه نمایش موجود در دسته قابل لمس بوده و می‌تواند به طور کامل عملکرد دسته را کنترل کند. در کنار آن این دسته اطلاعات مختلفی را نیز به کاربر نشان می‌دهد.

طرح دسته جدید ایکس‌باکس

تمرکز ترتل بیچ روی صفحه نمایش اصلی این کنترلر بوده و این صفحه نمایش توانایی انجام کارهای زیادی را دارد.

در طرح ثبت شده گفته شده که این دسته می‌تواند به دستگاه‌های دیگر مثل موبایل هم متصل شود. یکی از نکات مثبت کنترلر مایکروسافت سهولت اتصال به کامپیوتر است. چیزی که در دسته‌های سونی کمتر مشاهده شده است. حال این دسته جدید نیز قابلیت اتصال به دستگاه‌های مختلف را خواهد داشت.

مایکروسافت تلاش بسیار زیادی در این مدت کرده تا دسته‌های خود را نسبت به رقبا بهتر کند. کنترلرهای الیت (Elite) یکی از بهترین کنترلرهای موجود در بازار بوده که قابلیت شخصی‌سازی زیادی را به کاربر می‌دهد. از نکات دیگر این دسته می‌توان به کیف مخصوص، طراحی با کیفیت و کلیدهای بیشتر اشاره کرد. چندی پیش نیز مایکروسافت دو رنگ جدید از این کنترلر را عرضه کرد تا کاربران توانایی انتخاب زیادی داشته باشند.

دسته بازی در تجربه عناوین مختلف اهمیت بسیار زیادی دارد. از طرفی سونی تمام تلاش خود را کرده تا در این زمینه پیشرفت کند و عملکرد به شدت خوبی هم داشته است. به نوعی مایکروسافت پس از موفقیت در زمینه کنترلر در نسل ۷ دنیای گیمینگ، دیگر به همان طرح بسنده کرده و نوآوری زیادی در کنترل خود ایجاد نکرده است. حال برای فروش بیشتر و حفظ کاربران مایکروسافت باید تمرکز بیشتری روی دسته‌ها داشته باشد.

البته در حال حاضر دسته‌های بسیار خوبی از شرکت‌های ثانویه وجود دارد ولی هیچکدام به خوبی آنچه مایکروسافت تولید می‌کند، نیستند.

منبع: VideoGamesChronicle


کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما