شایعه: ایکس‌باکس بعدی در E3 2019 معرفی می‌شود

امیرحسین میرزایی ۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۵ ۴ اسفند ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
سخت‌افزار ایکس باکس

گزارشی تازه، از برنامه‌های مایکروسافت برای رونمایی از نسل بعدی کنسول ایکس‌باکس در رویداد E3 2019 گفته است. طبق این گزارش، مایکروسافت می‌خواهد در بزرگترین رویداد صنعت بازی سال، از نسل بعدی ایکس‌باکس که شامل دو کنسول متفاوت است صحبت کند.

خبرگزاری JeuxVideo می‌گوید که عرضه‌ی ایکس‌باکس‌های نسل بعدی برای پایان سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده‌اند.

خبرگزاری فرانسوی JeuxVideo با استناد به منابع خود، گفته که دو کنسول ایکس‌باکس با اسم رمز «لاکهارت» (Lockhart) و «آناکوندا» (Anaconda) در دست ساخت هستند. کنسول لاکهارت مدل ارزان‌تر ایکس‌باکس نسل بعد است که بدون درایو نوری عرضه می‌شود و تمام و کمال روی محتوای دیجیتال تمرکز دارد و از آن طرف، کنسول آناکوندا مدلی با سخت‌افزاری قوی‌تر شبیه خواهد بود.

این شایعه‌ی جدید می‌گوید که جزییاتی که از سخت‌افزار ایکس‌باکس‌های بعدی در ماه گذشته به بیرون درز کرده بودند، نزدیک به واقعیت هستند. با این حال، خبرگزاری JeuxVideo فقط می‌تواند وجود حافظه‌های فلش SSD را روی این کنسول‌ها تایید کند.

اطلاعات به بیرون درز کرده از سخت‌افزار این کنسول‌ها، از این قرار بودند:

 • ایکس‌باکس لاکهارت:
  پردازنده‌ی اصلی ۸ هسته‌ای با ۱۶ ترد با معماری ZEN
  پردازنده‌ی گرافیکی با توانایی ۴ ترافلاپ با معماری Navi
  حافظه‌ی اصلی ۱۲ گیگابایت GDDR6
  حافظه‌ی فلش ۱ یک ترابایت SSD از نوع NVMe
 • ایکس‌باکس آناکوندا:
  پردازنده‌ی اصلی ۸ هسته‌ای با ۱۷ ترد با معماری ZEN
  پردازنده‌ی گرافیکی با توانایی ۱۲ ترافلاپ با معماری Navi
  حافظه‌ی اصلی ۱۶ گیگابایت GDDR6
  حافظه‌ی فلش یک ترابایت SSD از نوع NVMe

پس از انتشار این اطلاعات، نویسنده‌ی ارشد وب‌سایت The Verge گفت که این مشخصات صحت ندارند.

سخت‌افزار ایکس باکس

خبرگزاری JeuxVideo می‌گوید که عرضه‌ی ایکس‌باکس‌های نسل بعدی برای پایان سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده‌اند و بازی Halo Infinite هم برای عرضه‌ی همزمان با این کنسول ساخته می‌شود. با این حال، این بازی روی ایکس‌باکس وان و کامپیوتر هم عرضه خواهد شد؛ طوری که مایکروسافت می‌خواهد نسل‌های کنسولی را کاملا از بین ببرد.

بازی بعدی استودیوی «نینجا تئوری» هم که به تازگی به مایکروسافت پیوسته، در حال ساخت است و برای عرضه در اوایل سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی شده.

شایعات مایکروسافت و سرویس ایکس‌باکس گیم پس و بازی‌های این شرکت آن‌قدر در یکی دو روز گذشته زیاد شدند و که نهایتا نویسنده‌ی وب‌سایت Thurrott، که تمام اطلاعات درست و درمان مایکروسافت از سوی او منتشر می‌شود، در قالب یک پست نوشت که مایکروسافت در E3 2019 درباره‌ی نسل بعدی ایکس‌باکس صحبت خواهد کرد. تغییرات سرویس ایکس‌باکس گیم پس و قابلیت‌های جدید آن و معرفی بازی‌های جدید هم بخش بزرگی از کنفرانس مایکروسافت را تشکیل خواهند داد.

منبع: Gematsu

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما