ایکس‌باکس یک واحد جدید برای حفظ بازی‌های ویدیویی تاسیس کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
تغییرات ایکس‌باکس

شرکت‌های بازی‌سازی در این مدت تغییرات بسیار پیدا کرده‌اند و مایکروسافت نیز از این موضوع مستثنی نیست. اینطور که به نظر می‌رسد این شرکت هم تغییرات گسترده‌ای داشته و یکی از این تغییرات تعدیل نیرویی بود که چندی پیش اعلام شد. حال طبق چیزی که اخیراً اعلام شده این کمپانی گسترده در شرکت‌های زیردست خود هم تغییراتی ایجاد کرده که باعث شده روند مایکروسافت با گذشته متفاوت شده باشد.

طبق چیزی که گفته شده مایکروسافت دو تیم جدید برای تجربه و پلتفرم‌ها در کنار حفظ بازی‌ها ساخته است. همینطور این که به نظر می‌رسد شرکت مایکروسافت گروه Xbox Emerging Technologies را به قسمت سخت افزار انتقال داده تا میزان نوآوری را در این زمینه بیشتر بکند. تیم Xbox Emerging Technologies روی هوش مصنوعی تمرکز داشته و اینطور که به نظر می‌رسد ایکس‌باکس هم قرار است از آن در دستگاه‌های خود استفاده کند.

تیم هوش مصنوعی ایکس‌باکس در گذشته توسط کریم چودهری (Kareem Choudhry) مدیریت می‌شد که پس از ۲۶ سال از مایکروسافت جدا شد. حال با جابجایی این تیم به قسمت سخت افزار مدیریت آن بر عهده روئن سونز (Roanne Sones) شده است. این موضوع نشان می‌دهد که مایکروسافت هم به دنبال نوآوری در پلتفرم‌های خود بوده و قرار است از هوش مصنوعی در دستگاه‌های مختلف استفاده کند.

دو تیم جدید هم در ایکس‌باکس به نام‌های تیم تجربه (Experience) و پلتفرم (Platform) ساخته شده‌اند. وظیفه این دو تیم تمرکز روی ارائه تجربه بهتر به کاربران کنسول و ویندوز است. این دو تیم در اصل روی بازی‌های مختلف و نحوه اجرای آن‌ها روی کنسول و دستگاه‌های ویندوزی تمرکز داشته تا کاربر بهترین تجربه ممکن را داشته باشد.

تغییرات ایکس‌باکس

مایکروسافت از لحاظ فروش کنسولی در نسل نهم بسیار بهتر از نسل قبل عمل کرد و قهرمان ماجرا کنسول کوچک سری اس است. این کنسول تعادل بسیار خوبی میان عملکرد و قیمت به کاربران ارائه داده که باعث شده پرفروش‌ترین کنسول مایکروسافت در نسل نهم باشد.

نکته جالب اینجاست که در یک نامه از طرف ایکس‌باکس مشخص شده که این شرکت یک تیم جدید هم برای حفظ عناوین مختلف طراحی کرده است. به این شکل که این تیم روی بازی‌ها به شکلی کار می‌کند که روی دستگاه‌های آینده مایکروسافت هم به راحتی اجرا شوند و مشکلی نداشته باشند. نامه توسط سارا باند (Sarah Bond) مدیر بخش ایکس‌باکس نوشته شده و در آن توضیح داده شده:

ما یک تیم جدید برای حفظ بازی‌ها طراحی کرده‌ایم. به این شکل که این تیم در تلاش است تا بازی‌ها را برای نسل بعدی کنسول‌های ایکس‌باکس و صنعت گیمینگ حفظ کند. ما در زمینه اجرای عناوین قدیمی روی پلتفرم جدید (Backwards Compatibility) سابقه بسیاری داریم و قصد داریم این موضوع همچنان ادمه پیدا کند. در نتیجه در تلاش هستیم تا نسل‌های آینده گیمرها نیز از بازی‌های با کیفیت الان ایکس‌باکس استفاده کنند.

در کنار این تغییرات چندین جابجایی هم در شرکت ایکس‌باکس اتفاق افتاده و مدیریت‌های بسیار تغییر کرده است. این تغییرات بیشتر به دلیل خرید گسترده مایکروسافت یعنی خرید اکتیویژن و بلیزارد اتفاق افتاده که باعث شده مدیریت بخش‌های مختلف در ایکس‌باکس کمی دشوار شود.

مایکروسافت از لحاظ استراتژی و روند کاری تغییر بسیاری در این چند سال کرده است. می‌توان گفت که با خرید استودیوهای مختلف و بزرگ دنیای گیمینگ این کمپانی در تلاش است تا به یک ناشر تبدیل شود و تمرکز خود را روی بخش نرم افزاری بیشتر کند. با توجه به روند فروش کنسول‌های مایکروسافت این موضوع کاملاً منطقی است و اگر مایکروسافت بتواند برتری پلتفرم خود را نسبت به دیگران از این طریق اثبات کند، می‌تواند آمار فروش سخت افزاری خود را نیز بهتر کند. در نتیجه استراتژی مایکروسافت اگر با روند صحیحی پیش برود می‌تواند تغییر زیادی در آن ایجاد بکند.

منبع: Gamesindustry

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازیبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما