استریم ابری ایکس‌باکس به‌زودی از بازی‌های غیر گیم‌پس هم پشتیبانی می‌کند

۲۱ خرداد ۱۴۰۱ | ۲۲:۰۰ ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
Xbox Streaming

مایکروسافت همواره در تلاش بوده تا سیستم گیمینگ ابری خود را گسترش دهد. در این مسیر نیز تلاش‌های بسیاری کرده است. در حال حاضر در سیستم xCloud تنها عناوین موجود در گیم‌پس (Game Pass) حضور دارند. نکته اینجاست که در بازی‌های زیادی وجود دارند که در گیم‌پس نیستند. بسیاری از کاربران نیز بازی‌های مختلف را خریداری کرده و دوست دارند آن‌ها را نیز در سیستم گیمینگ ابری تجربه کنند.

مایکروسافت نقشه دارد تا انتهای امسال عناوین بیشتری را به سیستم گیمینگ ابری خود اضافه کند. با اینکار کاربران به عناوینی که مالک آن هستند هم دسترسی خواهند داشت. البته لازم به ذکر است که شما برای تجربه این عناوین همچنان به اشتراک گیم‌پس آلتیمیت (Game Pass Ultimate) نیاز دارید.

افزودن این موارد جدید ارزش زیادی به سیستم گیمینگ ابری ایکس‌باکس می‌دهد. به دلیل اینکه پتانسیل آن بیشتر شده و به طور کلی به شدت گسترده خواهد شد. باید این موضوع را در نظر داشته باشید که همچنان همه عناوین روی این سیستم حاضر نخواهند شد. دلیل آن هم ساده است، باید شرکت سازنده با حضور در سیستم گیمینگ ابری موافقت کند. اینکه کدام بازی و چه شرکت‌هایی وارد سیستم گیمینگ ابری مایکروسافت خواهند شد هنوز مشخص نیست.

گیمینگ ابری مایکروسافت

مایکروسافت در همان ابتدای شروع این سیستم اعلام کرد که به دنبال گسترش آن است. در اصل هدف اصلی شرکت مایکروسافت این است که سیستم ایکس باکس و گیمینگ در همه جا در دسترس باشد. این هدف هرچند دشوار ناممکن نیست. سیستم گیمینگ ابری نیازمند یک اینترنت قوی است. هنوز هم نیازمند کار بیشتری است. به دلیل اینکه حتی با اینترنت قوی نیز مشکلات زیادی دارد.

بحث اصلی اینجاست که استریم یک بازی بسیار سخت‌تر از یک فیلم یا سریال است. به دلیل اینکه شما در آن فعالیت انجام داده و به نوعی ارتباط کاملاً دو طرفه است. ایکس‌باکس نیز در این زمینه پیشرفت زیادی کرده ولی همچنان نیاز به تلاش بیشتر است. اخیراً اعلام شد که مایکروسافت به دنبال ساخت یک کنسول جدید مخصوص استریم بازی است. البته این پروژه پس از مدت کوتاهی به طور کامل منحل شد.

منبع: TheVerge.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما