ایکس‌باکس لایو به نینتندو سوییچ و موبایل‌ها می‌آید

احسان ناخدا ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۰ ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
دسته ایکس‌باکس

مایکروسافت می‌خواهد در رویداد GDC امسال با آوردن ایکس‌باکس لایو به موبایل‌ها و کنسول‌ نینتندو سوییچ، مرحله جدیدی را در زمینه ورود به پلتفرم‌های دیگر آغاز کند. با این وصف می‌توان انتظار داشت که به‌زودی کاربران ایکس‌باکس، کامیپوتر، اندروید، iOS و نینتندو سوییچ در کنار یکدیگر مشغول تجربه بازی در اکوسیستم ایکس‌باکس شوند.

مایکروسافت می‌خواهد با ساخت یک SDK به سازندگان قابلیتی را بدهد که از ایکس‌باکس لایو روی دیگر پلتفرم‌ها بهره‌مند شوند.

گفتنی است که مایکروسافت این برنامه را از خیلی وقت پیش شروع کرده بود. محض نمونه، برای تجربه بازی‌های این شرکت رو پلتفرم‌های ذکر شده – از جمله ماین‌کرفت – می‌بایست ابتدا به اکانت ایکس‌باکس لایو خود متصل شوید.

تا به حال مایکروسافت صرفا از این شبکه برای پشتیبانی از ساخته‌های خودش روی پلتفرم‌های دیگر استفاده می‌کرد، اما حالا این شرکت قصد دارد با آوردن لایو روی پلتفرم‌های دیگر، امکان تجربه‌ی بازی‌های بیشتری را روی پلتفرم‌های دیگر ممکن کند. از طرفی دیگر سازندگان قادر خواهند بود تا از اچیومنت‌های ایکس‌باکس لایو، بخش چندنفره و… روی موبایل یا نینتندو سوییچ بهره ببرند. مشخصا مایکروسافت می‌خواهد تمام تلاش خود را به خرج دهد تا میزان کاربران شبکه‌ی ایکس‌باکس لایو بیش‌تر شود.

در اطلاعاتی که برای اولین بار در سایت رسمی رویداد GDC به اشتراک گذاشته شد، گفته شده که مایکروسافت می‌خواهد با ساخت یک بسته توسعه نرم‌افزاری (SDK) به سازندگان قابلیتی را بدهد که از ایکس‌باکس لایو روی دیگر پلتفرم‌ها هم بهره‌مند شوند.

ماین‌کرفت سوییچ

محقق شدن این خبر بیش‌تر از هر کسی برای بازی‌کنندگان مایه‌ی خوشحالی خواهد بود. حالا دیگر می‌توانید لیست اچیومنت‌ها، فهرست دوستان، پیشرفت‌ بازی‌ها و… را در پلتفرم‌های زیادی همراه خود داشته باشید.

در گذشته فاصله زیادی بین بازی‌های موبایل و کنسول و نحوه تجربه‌‌شان وجود داشت. اما امروزه به لطف آثاری مثل ماینکرفت، فورت‌نایت و پابجی این فاصله کم‌تر از هر زمانی شده است. در این بین مایکروسافت فرصت را غنیمت شمرده و زودتر از دیگر شرکت‌ها دست به کار شده تا از این فضا نهایت منفعت را ببرد.

منبع: GameIndustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما