ایکس‌باکس سری ایکس و اس موفق‌ترین کنسول‌های مایکروسافت در ماه نخست‌ بوده‌اند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
کنسول ایکس باکس سری اس و ایکس

به‌تازگی در جریان اعلام گزارش مالی سه‌ماهه‌ی اخیر مایکروسافت، جزئیات جالبی هم از بخش بازی‌های ویدیویی این شرکت مشخص شده است. در کنار توضیحات بخش‌های دیگر شرکت، ساتیا نادلا، مدیر شرکت مایکروسافت، درباره‌ی درآمد بخش بازی‌های ویدیویی و همچنین فروش کنسول‌های نسل نهمی ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس توضیحاتی را ارائه داد.

در جریان این گزارش، ساتیا نادلا اعلام کرد که درآمد بخش بازی‌های ویدیویی مایکروسافت در این سه‌ماهه‌ی اخیر از رقم ۵ میلیارد دلار عبور کرده است. این اولین بار در تاریخ است که درآمد بخش بازی‌های مایکروسافت در سه‌ماهه‌ی پایانی سال که به ۳۱ دسامبر منتهی می‌شود، به این رقم دست یافته است. نادلا در سخنان خود به این نکته‌ی مهم اشاره کرده است که فروش کنسول‌های نسل نهمی این شرکت برای آن‌ها رکوردشکنی کرده است.

ایکس باکس سری ایکس و سری اس موفق‌ترین کنسول‌های تاریخ ایکس باکس در ماه عرضه‌ بوده‌اند که توانستند بیشترین فروش را در ماه انتشار خود تجربه کنند.

هر چند طبق گفته‌ها فروش پلی‌استیشن ۵ بیشتر بوده است، اما از این‌طرف مایکروسافت هم توانسته بهترین عملکرد خود را به نمایش بگذارد.

او همچنین بیان کرد که تعداد مشترکان سرویس گیم‌پس که این روزها تمرکز مایکروسافت کاملا به آن‌ها منعطف شده، به ۱۸ میلیون نفر رسیده است. در ماه سپتامبر ۲۰۲۰ اعلام شده بود که این سرویس حدود ۱۵ میلیون مشترک دارد. این یعنی در عرض این سه ماه اخیر، سه میلیون کاربر به جمع مشترکان گیم پس اضافه شده‌اند. همچنین سود مایکروسافت از بازی‌های «ثرد پارتی» هم در این سه‌ماهه‌ی اخیر ۲ میلیارد دلار بوده است.

با وجود عملکرد خوب و رضایت‌بخش کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و سری اس، موجودی این دو کنسول هم همچون پلی‌استیشن ۵ با کمبودهایی مواجه است و مایکروسافت در صدد آن است که این موضوع را پس از بهار سال ۲۰۲۱ برطرف کند. طبیعی است که به‌مرور با برطرف شدن این مشکل و اضافه شدن موجودی کنسول‌ها، فروش این کنسول‌های نسل بعدی بیشتر هم خواهد شد.

بخش بازی‌های ویدیویی مایکروسافت سال ۲۰۲۰ را پر حاشیه سپری کرد و شاهد اخبار خوب و بد زیادی بود. با این حال، چیزی که در ۲۰۲۰ کاملا مشخص بود و مسیر آینده‌ی مایکروسافت در این صنعت را نشان می‌داد، توجه ویژه به سرویس گیم‌‌پس است. مایکروسافت قصد دارد با ارائه محتوای بهتر و کامل‌تر در سال ۲۰۲۱ این سرویس را بیشتر پشتیبانی کند و حتی به گوشی‌های هوشمند یا تلویزیون‌ها بیاورد تا مخاطبان آن هم بیشتر شوند و در نتیجه به سودآوری بالاتری دست یابد.

چند روز دیگر گزارش مالی سه‌ماهه‌ی اخیر سونی هم منتشر خواهد شد که می‌تواند جزئیاتی جالبی را در خود داشته باشد.

منبع: VGC

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما