ایکس‌باکس سری ایکس از روز اول همه‌ی بازی‌های نسل قبل را اجرا خواهد کرد

۳۰ آذر ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ایکس‌باکس سری ایکس

اگر چند سال گذشته را به بازی و جمع آوری کتابخانه بزرگی از عناوین روی کنسول ایکس‌باکس وان خود مشغول بوده‌اید، نگران نباشید؛ اگر ایکس‌باکس سری ایکس – نام رسمی پروژه اسکارلت – را به عنوان کنسول آتی خود برگزینید، کلکسیون شما به همراهتان خواهد آمد. ایکس‌باکس سری ایکس از همان ابتدا از ویژگی Backwards Compatibility برای همه بازی‌های ایکس‌باکس وان پشتیبانی می‌نماید. «فیل اسپنسر» (Phil Spencer) – رئیس ایکس‌باکس – در این باب به نشریه «گیم‌اسپات» (Gamespot) چنین گفته است:

«ما می‌خواستیم مطمئن شویم که از روز اول آن را [Backwards Compatibility] خواهیم داشت، و می‌توانیم به قولمان در باب پشتیبانی از بازی‌های قبلی عمل کنیم؛ و بنابراین، فقط برای اینکه مطمئن باشیم که می‌توانیم از روز اول آنجا باشیم، من مشغول بازی تعداد زیادی از عناوین [ایکس‌باکس ۳۶۰] و ایکس‌باکس وان روی کنسول [ایکس‌باکس سری ایکس] خودم هستم.»

«جیسون رونالد» (Jason Ronald) – مدیر برنامه ریزی ایکس‌باکس – اضافه کرد:

«ما هزاران بازی داریم که امروز روی ایکس‌باکس وان اجرا می‌شوند. ما می‌خواهیم این بازی‌ها به همراه شما باشند، ولی علاوه بر آن، می‌خواهیم سرویسهایتان هم شما را به نسل بعد همراهی کنند. ما می‌خواهیم داشته‌های شما به نسل بعد منتقل گردد، می‌خواهد امتیاز گیمریتان (Gamerscore) باشد، فهرست دوستانتان باشد، دستاوردهایتان (Achievements) باشد، یا فایلهای ذخیره بازی‌هایتان. همه آنها باید به نسل بعد منتقل شوند تا مانعی برای حرکت رو به جلوی شما پیش نیاید.»

فرآیند انتقال سه نسل مختلف بازی‌های ایکس‌باکس به کنسول ایکس‌باکس سری ایکس، فرآیند پرچالشی است، و کار زیادی مطلبد. طبق گفته اسپنسر «کار زیادی برای اجرای خصیصه Backwards Compatibility بین نسلهای مختلف انجام شده است؛ بنابراین، و چنانکه ممکن است به یاد داشته باشید، ما برنامه پشتیبانی از بازی‌های [ایکس‌باکس ۳۶۰] را روی ایکس‌باکس وان متوقف کردیم.»

کنسول Xbox Series X

بنا به گفته‌های اسپنسر، پشتیبانی از بازی‌های نسلهای گذشته کار زیادی مطلبد «حتی برای بازی‌های ایکس‌باکس وان. یکی از بزرگترین چالشها اینست که بازی‌های کنسولی اغلب متناسب با تواناییهای سخت‌افزاری یک دستگاه خاص، ابربهینه سازی شده‌اند؛ و حال با نسل جدیدی از سخت‌افزار روبرویم.» رولند به گفته‌های اسپنسر چنین اضافه کرد:

«ما با معماری تراشه جدیدی طرفیم، گرچه ما تراشه را با در نظر داشتن پشتیبانی از بازی‌های نسل قبل طراحی کردیم؛ بنابراین تصمیمات خاصی گرفتیم تا کارهای لازم را کمتر کنیم. البته من نمی‌خواهم کاری را که تیم واقعا انجام می‌دهد کوچک جلوه دهم، چراکه حجم عظیمی از کار باید انجام گیرد.»

کنسول ایکس‌باکس سری ایکس، در فصل تعطیلات سال آتی به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: GameSpot

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. saeid_biologist

    خدا کنه قیافه نهاییش شبیه این مکعبی که همه جا عکسشو گذاشتند نباشه.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه