ایکس‌باکس سری اس و ایکس همچنان سریع‌ترین فروش را در تاریخ ایکس‌باکس دارند

۹ مرداد ۱۴۰۱ | ۱۲:۰۰ ۸ مرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
xbox

کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس توانستند موفقیت خوبی را کسب کنند. هر دو کنسول سری اس و ایکس در میان گیمرها بسیار محبوب بوده و بخش بزرگی از آن را مدیون گیم‌پس هستند. استراتژی مایکروسافت برای نسل ۹ بسیار بهتر از نسل ۸ بود و به همین دلیل دستگاه‌های این شرکت نیز عملکرد بهتری داشتند.

سال گذشته ساتیا نادلا (Satya Nadella) اعلام کرد که کنسول‌های سری اس و ایکس سریع‌ترین میزان فروش را در تاریخ ایکس‌باکس داشتند. حال بعد از گذشته نزدیک دو سال از عرضه این دو کنسول، این وضعیت فروش همچنان ادامه دارد. این نکته بسیار برای مایکروسافت مهم است. به دلیل اینکه مردم همچنان از این کنسول‌ها استقبال کرده و روند فروش خوب این دستگاه‌ها ادامه دارد.

برای توضیح بیشتر نادلا گفت که در این بازه زمانی دوساله کنسول‌های نسل نهمی ایکس‌باکس بیش از هر نسل دیگری فروش داشته‌اند. حال اگر این روند ادامه پیدا کند امکان دارد که این دو کنسول پرفروش‌ترین ایکس‌باکس‌های تاریخ بشوند. مایکروسافت نیز عملکرد خوبی در این مدت داشته است. مخصوصاً با کمبود مواد نیمه رسانا و پردازنده‌های مختلف همچنان به تولید ایکس‌باکس ادامه داده است.

فروش ایکس‌باکس

هر دو کنسول ایکس‌باکس در نسل جدید بسیار درخشان عمل کرده‌اند.

یکی از نکات جالبی که نادلا به آن اشاره کرد؛ این بود که در اکثر یک سال اخیر فروش ایکس‌باکس از پلی‌استیشن ۵ بیشتر بوده است. این وضعیت بسیار قابل توجه است به دلیل اینکه کنسول پلی‌استیشن ۵ نیز آمار فروش خوبی داشت. از طرفی سیستم ایکس‌کلاود (xCloud) یا همان سیستم گیمینگ ابری مایکروسافت نیز عملکرد نسبتاً خوبی داشته است. بیش از ۴ میلیون نفر تا الان فورتنایت (Fortnite) را به صورت استریم بازی کرده و تجربه خوبی داشته‌اند.

البته در این گزارش تعدادی موارد منفی هم وجود دارد. اول اینکه درآمد کلی ایکس‌باکس از سال گذشته حدود ۷ درصد کاهش داشته است. همینطور اینکه درآمد سخت افزاری نیز حدود ۱۱ درصد کاهش داشته است. البته این موضوع منطقی است. به دلیل اینکه با گذشت زمان فروش همه کنسول‌ها هم به ندرت کم خواهد شد.

در میان آمار شما باید به یک نکته توجه کنید. ایکس‌باکس دو کنسول مجزا عرضه کرد و منطقی است که فروش آن از پلی‌استیشن ۵ بیشتر باشد. به دلیل اینکه این دو کنسول عرضه شده از لحاظ قیمتی باهم تفاوت زیادی داشته و به همین دلیل در دسترس افراد بیشتری قرار دارند. این درحالی است که نسخه دیجیتال و عادی پلی‌استیشن ۵ تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

همینطور اینکه اگر ایکس‌باکس می‌خواهد این آمار فروش همچنان ادامه پیدا کند باید عناوین بزرگ بیشتری را روی پلتفرم خود عرضه کند. در حال حاضر ما آمار از بازی‌های اصلی و بزرگی برای سال آینده ایکس‌باکس نداریم. این در حالی است که خدای جنگ (God of War) جدید به تنهایی یکی از عوامل ترغیب کننده افراد برای خرید پلی‌استیشن ۵ است.

منبع: IGN.com

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

برچسب‌ها :
دیدگاه شما