فروش ایکس‌باکس سری در ژاپن از فروش کل ایکس‌باکس وان گذشت

۲۲ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
ایکس‌باکس سری

فروش کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس در ژاپن افزایش یافته است و طبق آمار منتشر شده توسط مایکروسافت، بیش از ۲۰۶ هزار واحد از این کنسول‌ها به فروش رفته است.

این اطلاعات از مجله‌ی ژاپنی فامیتسو منتشر شده که همچنین اعلام کرده که نسل کنونی کنسول‌های ایکس‌باکس، به میزان قابل توجهی از ایکس‌باکس وان که در مجموع حدود ۱۱۴,۸۳۱ واحد فروخته بود، پیشی گرفته است. جالب است بدانید که در چند هفته‌ی گذشته، کنسول‌های جدید مایکروسافت موفق شده‌اند که از پلی‌استیشن پیشی بگیرند. در هفته‌ی منتهی به ۱۹ ژوئن (۲۹ خرداد)، ایکس‌باکس سری تقریبا ۶۷۰۰ دستگاه فروخت. این در حالی است که پلی‌استیشن ۵ نزدیک به ۳۰۰۰ واحد به فروش رفته است. البته کمبود عرضه‌ی پلی‌استیشن ۵ در بازار یکی از دلایل این آمار بوده است.

با این حال، پلی‌استیشن ۵ همچنان با اختلاف قابل توجهی کنسول پرفروش این کشور باقی مانده است. در هفته‌ی منتهی به ۳ ژوئیه (۱۲ تیر)، ایکس‌باکس سری ایکس و اس به ترتیب هر کدام ۹۷۵۶ و ۲۷۷۴ واحد فروختند. از طرفی در زمان مشابه، ۲۰۰۲۸ کنسول پلی‌استیشن ۵ استاندارد و ۴۳۳۳ نسخه‌ی دیجیتال به فروش رفته است.

ایکس‌باکس وان

کنسول‌های ایکس‌باکس سری در اکتبر سال گذشته، یعنی کمتر از یک سال پس از عرضه‌ی جهانی، به رکورد فروش بیش از ۱۰۰ هزار واحد رسیدند. در واقع به طور دقیق، ۳۸,۳۰۷ واحد از ایکس‌باکس سری اس و ۶۴,۲۸۴ واحد از سری ایکس به فروش رفته‌اند. جهت مقایسه، ایکس‌باکس در طول چهار سال به این میزان از فروش در ژاپن رسید. این کنسول از نظر فروش، بدترین عملکرد را بین کنسول‌های مایکروسافت در ژاپن داشته است.

شایان ذکر است که ایکس‌باکس به طور کلی هرگز در ژاپن محبوبیت چندان زیادی نداشته است. دلایل متعددی در طول سال‌ها باعث شده بودند که این برند در ژاپن توسط فروش فوق‌العاده‌ی کنسول‌های پلی‌استیشن و نینتندو به حاشیه رود. با این حال در سال‌های اخیر، مایکروسافت تلاش‌های خود را برای افزایش سهم خود در ژاپن بیشتر کرده و به نظر می‌رسد که نتایج خوبی کسب کرده است. از این تلاش‌ها می‌توان به عرضه‌ی گیم پس به طور رسمی در آوریل ۲۰۲۰ در این کشور و خرید استودیوی ژاپنی Tango Gameworks اشاره کرد.

منبع: gamesindustry.biz

صفحه اصلی بازی - اخبار بازی - تریلر بازی - نقد و پیش نمایش | دیجی‌کالامگ

دیجی‌کلاب
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه