شیائومی ۱۲T پرو با اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ عرضه می‌شود

۲ خرداد ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شیائومی 12T پرو اسنپدراگون

اینطور که به نظر می‌رسد، شیائومی می‌خواهد پرچم‌دار بعدی خود یعنی ۱۲T پرو را با تراشه‌ی جدید اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ راهی بازار کند.

شیائومی قرار است امسال از دو گوشی ۱۲T و ۱۲T پرو به عنوان جانشینان سری ۱۱T رونمایی کند. در رابطه با مدل استاندارد این سری مورد انتظار خبر خاصی در اختیار نداریم، اما طبق اطلاعاتی که به تازگی در رابطه مدل پرو منتشر شده، متوجه شدیم شرکت چینی می‌خواهد به عنوان قلب تپنده، از تراشه‌ی تازه معرفی شده‌ی اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ برای آن استفاده کند. همچنین گفته می‌شود از سری ۱۲T، این مدل، تنها مدلی خواهد بود که در بازار جهانی هم برای فروش در دسترس قرار خواهد گرفت.

شیائومی از سری ۱۱T خود در اکتبر سال گذشته رونمایی کرد، بنابراین انتظار می‌رود جانشینان این سری هم در نیمه‌ی دوم امسال، و به طور دقیق‌تر، اواخر تابستان یا اوایل پاییز رونمایی شوند. از تاریخ دقیق رونمایی از این محصولات بی‌خبر هستیم، اما می‌دانیم فرایند تولید آن‌ها شروع شده و قطعا امسال شاهد آن‌ها خواهیم بود.

از آن‌جایی هم که سری T از پرچم‌داران شیائومی، در واقع پرچم‌داران نیمه‌ی دوم هر سال به حساب می‌آیند، شرکت چینی در آن‌ها از جدیدترین و بهترین سخت‌افزار موجود بهره می‌برد. به همین خاطر هم هست که می‌بینیم اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ قرار است در شیائومی ۱۲T پرو به عنوان قلب تپنده ایفای نقش کند. از این گوشی به عنوان نسخه‌ی تغییر برندیافته‌ی ردمی K50S یاد می‌شود، موضوعی که باعث می‌شود این دو گوشی جز طراحی و یکی دو مورد بسیار جزئی، کاملا شبیه به هم باشند.

نمی‌دانیم تجهیز پرچم‌دار مورد انتظار شیائومی به قدرتمندترین پردازنده‌ی کوالکام خبر خوبی است یا خیر. در خبر مربوط به عملکرد اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ در بنچمارک‌ها دیدیم که این تراشه حتی حالا که توسط TSMC و فناوری ساخت پیشرفته‌اش تولید می‌شود، باز هم خیلی غافلگیرکننده ظاهر نشده و در فشار سنگین شدیدا داغ می‌کند. البته در آن مطلب هم گفتیم که باید بعد از اینکه یک گوشی رسما با آن وارد بازار شد، عملکردش را مورد بررسی قرار دهیم اما بعید به نظر می‌رسد در این صورت پیشرفت خیلی زیادی را از آن شاهد باشیم؛ چون نهایتا شیائومی برای اینکه گوشی داغ نکند، از قدرت آن بعد از مدتی می‌کاهد که باز هم داستان اسنپدراگون ۸ نسل ۱ پیش می‌آید. از طرفی گوشی‌های غیر گیمینگ، خنک‌کننده‌های معمولی هم دارند و نمی‌توانند از پس خنک‌سازی این تراشه‌های قدرتمند بر بیایند.

اگر واقعاً اسنپدراگون ۸ پلاس نسل ۱ قرار نیست طوری باشد که انتظارش را داشتیم، حداقل می‌توان امیدوار بود که دیگر گوشی زیادی نمانده که شیائومی بخواهد آن‌ها را به این تراشه مجهز کند. ردمی از پرچم‌داران زیادی رونمایی کرد، سری شیائومی ۱۲ هم رونمایی شده‌اند، پوکو F4 GT هم در بازار در دسترس قرار دارد. بنابراین اگر گوشی جدید ارزش خرید بیشتری نداشته باشد، محصولات زیادی وجود دارند که می‌توانیم آنوقت با قیمت نسبتا مناسب‌تری هم آن‌ها را تهیه کنیم، بدون اینکه چیز خاصی را از دست بدهیم.

منبع: NotebookCheck

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه