شیائومی ۱۳ پرو با استاندارد ضد آب IP راهی بازار می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

ویدیویی که شیائومی رسما از گوشی‌های سری ۱۳ خود منتشر کرده نشان می‌دهد مدل پرو از این سری یعنی شیائومی ۱۳ پرو با استاندارد ضد آب و گرد و غبار IP راهی بازار خواهد شد.

شیائومی ۱۳ پرو قرار است فردا، ۱۱ دسامبر رسما رونمایی شود. این اتفاق باید در واقع ۹ روز قبل رخ می‌داد اما فوت رئیس جمهور سابق چین باعث شد شیائومی مجبور شود ۱۰ روز برای رونمایی از پرچم‌داران جدید خود منتظر بماند. اما فردا رسما شاهد این اتفاق خواهیم بود و دو مدل از بهترین گوشی‌های سال ۲۰۲۳ یعنی شیائومی ۱۳ و ۱۳ پرو رونمایی خواهند شد.

در رابطه با این دو گوشی تاکنون هرچه که باید می‌دانستیم منتشر شده، اما امروز شیائومی یک ویدیوی جدید از ۱۳ پرو منتشر و در آن به یکی از مورد انتظارترین قابلیت‌های این گوشی اشاره کرده است؛ استاندارد ضد آب و گرد و غبار IP. شیائومی در این ویدیو اعلام کرده که گوشی یادشده رسما در برابر نفوذ آب و گرد و غبار مقاوم خواهد بود.

البته اینکه یک محصول ضد آب و گرد و غبار باشد با یک ویدیو ثابت نمی‌شود. بلکه کمیسیون بین‌المللی الکتروتکنیکال (IEC) باید آن را تأیید و مجوزهای لازم را صادر کند. در غیر این صورت نمی‌توان تبلیغی در این رابطه انجام داد. به عبارتی دیگر،شیائومی ۱۳ نه فقط با ادعای شیائومی بلکه رسما قرار است ضد آب باشد، حال با چه کیفیتی مشخص نیست.

شیائومی معمولا گوشی‌های میان‌رده و حتی پرچم‌داران اقتصادی خود را به استاندارد IP53 مجهز می‌کند که یکی از پایین‌ترین کیفیت‌های موجود است و فقط گوشی را در برابر قطرات آب و گرد و غبار خیلی کم حفظ می‌کند. اما انتظار داریم شیائومی ۱۳ پرو از IP68 پشتیبانی کند؛ قابلیتی که در ۱۲S اولترا هم شاهد آن هستیم تا بدین ترتیب نماینده‌ی جدید این شرکت چینی هم بتواند در برابر فشار شدید آب و گرد و غبار هم از نفوذ آن‌ها به درون جلوگیری کند. شیائومی ۱۲ پرو به عنوان یک پرچم‌دار قدرتمند به صورت رسمی هیچگونه استاندارد IP نداشت؛ در نتیجه اضافه شدن آن به شیائومی ۱۳ پرو می‌تواند اتفاق خوبی باشد.

سری شیائومی ۱۳ قرار است در رویداد سخت‌افزاری پیش رو به همراه ساعت هوشمند واچ S2 و شیائومی بادز ۴ پرو رونمایی شوند. رنگ اصلی این محصولات سبز است که شیائومی آن را ویلدرنس گرین (سبز صحرایی) می‌نامد. تمام محصولاتی که در رویداد پیش روی شیائومی معرفی می‌شوند، مشترکا در این رنگ عرضه خواهند شد.

خرید محبوب‌ترین گوشی‌های شیائومی از دیجی‌کالا

منبع: GSMArena

راهنمای خرید گوشی موبایل


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما