مدیرعامل شیائومی تأیید کرد؛ ۱۳ اولترا راهی بازار جهانی می‌شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شیائومی 13 اولترا

لی جون، مدیرعامل شیائومی در صحبت‌های اخیر خود رسما اعلام کرده گوشی پرچم‌دار شیائومی ۱۳ اولترا وارد بازار جهانی هم خواهد شد.

شیائومی گوشی ۱۲S اولترا را اوایل ماه قبل رسما راهی بازار کرده است. این گوشی بزرگ‌ترین، بهترین و قدرتمندترین پرچم‌داری است که تاکنون شیائومی ساخته اما قرار نیست وارد بازار جهانی شود. شیائومی این گوشی را منحصرا در بازار چین در دسترس قرار داده ولی به نظر می‌رسد برای پرچم‌دار سال آینده قرار نیست چنین اتفاقی تکرار شود.

در پاسخ به یکی از پست‌های وب‌سایت Android Central که مربوط به نقد و بررسی گوشی شیائومی ۱۲S اولترا هم می‌شود، لی جون که در حال حاضر به عنوان مدیرعامل این شرکت چینی فعالیت می‌کند نوشته که شیائومی برنامه دارد سال آینده، پرچم‌دار مدل اولترا را راهی بازار جهانی کند.

شیائومی معمولا هر سال یک یا دو مدل پرچم‌دار از سری اولترا رونمایی و راهی بازار می‌کند. معمولا این گوشی‌ها ساخت خود شیائومی یا برند زیرمجموعه‌ی آن یعنی ردمی هستند. امسال هم قرار بود همین اتفاق رخ دهد و شیائومی ۱۲S اولترا با ردمی K50 اولترا همراه شود. اما در نهایت ردمی تصمیم گرفت گوشی پرچم‌دار خود را K50 اکستریم ادیشن نام‌گذاری کند.

اینکه شیائومی برنامه دارد گوشی ۱۳ اولترا را راهی بازار جهانی کند اتفاق غافلگیرکننده‌ای هم نیست. شیائومی سال گذشته گوشی می ۱۱ اولترا را هم راهی بازار کرد و حتی قرار بود ۱۲S اولترا هم در بازارهای جهانی در دسترس قرار بگیرد. به ادعای وب‌سایت NotebookCheck، ظاهرا شیائومی عرضه‌ی ۱۲S اولترا را در برنامه‌های خود داشته اما یک سری اتفاقات افتاده که در نهایت این برنامه را تغییر داده است. حتی پیش‌تر هم خبری منتشر شده مبنی بر اینکه شیائومی ۱۲S اولترا شاید در نهایت وارد بازار جهانی شود اما فعلا شرکت چینی آن را تأیید یا تکذیب نکرده است.

از طرفی عرضه‌ی جهانی شیائومی ۱۳ اولترا نشان می‌دهد بازارهای خارج از چین هیچوقت برای شرکت چینی اهمیت کمی نداشته و نخواهند داشت. اگرچه تنوع گوشی‌های اندرویدی بسیار زیاد است اما اگر شرکتی یک محصول خاص با قابلیت‌های منحصربفرد تولید کند، می‌تواند در جلب رضایت کاربران هم عملکرد موفقی داشته باشد. شیائومی ۱۲S اولترا هم دقیقا مثال بارزی از همین محصول است که با طراحی جالب، سخت‌افزاری قدرتمند و البته یک دوربین شگفت‌انگیز با سنسور ۱ اینچی توانسته تمام نگاه‌ها را به خود معطوف کند.

فعلا از این بابت که شیائومی چه زمانی قصد دارد گوشی‌های بعدی خود را رونمایی و راهی بازار کند خبر خاصی در اختیار نداریم، اما شنیده بودیم به طور کلی سری ۱۳ از پرچم‌داران این شرکت قرار است در ماه نوامبر (اواخر پاییز) رسما رونمایی شوند؛ هرچند رونمایی و عرضه‌ی مدل ۱۳ اولترا، طبق برنامه‌های هر سال شیائومی باید سال آینده اتفاق بیفتد، چون ۱۲S اولترا به‌تازگی در دسترس قرار گرفته است.

منبع: NotebookCheck ,XDA-Developersبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما