شیا‌ئومی گوشی‌های ردمی ۹i اسپورت، ۹A اسپورت و ۹ اکتیو را رونمایی کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
ردمی 9

شاید فکر کنید با حضور رسمی سری ردمی ۱۰ در بازار، شیائومی از توسعه‌ی خانواده‌ی ردمی ۹ دست برمی‌دارد، اما گویا این کمپانی قصد دارد همچنان به گسترش مدل‌های هر خانواده از محصولات خود ادامه دهد تا کاربران را بیشتر سردرگم کند!

شیائومی به‌تازگی از ردمی ۹A اسپورت و ردمی ۹i اسپورت رونمایی کرده است که بدنه‌ی آن‌ها با پوشش P2i در مقابل پاشش آب مقاوم شده است. به‌غیر از پوشش مقاوم بدنه، سایر مشخصات ظاهری این دو نسخه با مدل‌های غیر اسپورت که در سال ۲۰۲۰ معرفی شده‌ بودند هیچ تفاوتی ندارد، اما گویا چینی‌ها فکر می‌کنند افزایش مقاومت عاملی است که می‌تواند یک سال دیگر این مدل‌های قدیمی را در بازار نگه دارد.

شیائومی در کنار این دو مدل از ردمی ۹ اکتیو هم رونمایی کرده است که در تصویر شاخص خبر آن را مشاهده می‌کنید. ردمی ۹ اکتیو به ۶ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی مجهز است و در دو نسخه با رنگ‌های متفاوت به‌فروش خواهد رسید. مدل پایه‌ی این دستگاه همچنان به ۴ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی مجهز است.

ردمی ۹i اسپورت و ردمی ۹A اسپورت از هر نظر شباهت بسیاری به‌ یکدیگر دارند که همین موضوع تشخیص آن‌ها را سخت‌تر هم می‌کند. از جمله‌ی این شباهت‌ها می‌توان به چیپست یکسان، دوربین‌های مشابه، بدنه و نمایشگر یکسان اشاره کرد که البته پنل ۹A اسپورت کمی درخشان‌تر از ۹i اسپورت است.

ردمی 9

Xiaomi Redmi 9i Sport

تفاوت بین این دو مدل به حافظه خلاصه می‌شود. ردمی ۹A اسپورت به ۴ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۶۴ گیگابایت یا ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی مجهز است، در حالی‌ که ۹i اسپورت به ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی و ۲ یا ۳ گیگابایت حافظه‌ی رم مجهز است.

ردمی ۹ اکتیو را نباید با نسخه‌ی بین‌المللی ردمی ۹ اشتباه گرفت. شیائومی در اقدامی عجیب، رنگ‌های نارنجی و آبی ردمی ۹ را حذف و آن‌ها را با سبز و بنفش جایگزین کرده و به‌جای حافظه‌ی رم ۴ گیگابایتی و حافظه‌ی داخلی ۱۲۸ گیگابایتی ردمی ۹، در ردمی ۹ اکتیو از ۶ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی بهره گرفته است.

این سه مدل اکنون برای فروش در هند در دسترس قرار گرفته‌اند و طبق اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت هند شیائومی، قیمت ارزان‌ترین مدل که همان ردمی ۹A اسپورت است برابر با ۶۹۹۹ روپیه (تقریبا ۹۵ دلار) خواهد بود و ردمی ۹i اسپورت قیمتی معادل ۸۷۹۹ روپیه (تقریبا ۱۲۰ دلار) خواهد داشت.

نسخه‌ی پایه‌ی ردمی ۹ اکتیو (۴ گیگابایت حافظه‌ی رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی) برابر با ۹۴۹۹ روپیه (تقریبا ۱۳۰ دلار) و نسخه‌ی رده بالای آن ۱۱۹۹۹ روپیه (تقریبا ۱۶۰ دلار) قیمت دارد.

منبع: GSM Arenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما