شیائومی تولید انبوه اولین خودروی الکتریکی خود را سال ۲۰۲۴ آغاز می‌کند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
شیائومی خودروی الکتریکی

این‌طور که به نظر می‌رسد باید شیائومی را هم جزء آن دسته از شرکت‌هایی بدانیم که قرار است وارد بازار خودروی الکتریکی شود و طبق ادعای خود شرکت، تولید انبوه اولین نمونه هم از سال ۲۰۲۴ آغاز می‌شود.

ماه مارس امسال بود که شیائومی یکی از شرکت‌های قدرتمند فعال در زمینه‌ی تولید قطعات مربوط به خودروهای الکتریکی را خریداری کرد. پیش‌تر تصور می‌شد شیائومی بخواهد با این اقدام، برای سایر شرکت‌هایی که در حال حاضر در این زمینه فعالیت می‌کنند قطعات لازم را تأمین کند و در واقع به‌عنوان یک تأمین‌کننده‌ی شخص ثالث برای شرکت‌های سازنده‌ی خودروهای الکتریکی باشد. اما گویا این‌طور نیست و شرکت چینی می‌خواهد خودش سازنده‌ی خودروهای الکتریکی باشد.

در جریان جلسه‌ای که این شرکت با سرمایه‌گذاران خود داشت، اعلام کرد وضعیت تولید خودروهای الکتریکی خوب پیش می‌رود. طبق گفته‌های لی جون، مدیرعامل شیائومی، اگر شرایط همین‌گونه خوب پیش برود، باید در نیمه‌ی نخست سال ۲۰۲۴ یعنی حدود سه سال دیگر، شاهد تولید انبوه اولین خودروی الکتریکی این شرکت باشیم.

شیائومی در ماه آگوست امسال بود که رسما نام تجاری Xiaomi EV Inc را به ثبت رساند و مبلغ هنگفت ۱۰ میلیارد دلار روی آن سرمایه‌گذاری کرد تا بدین ترتیب به شکل رسمی به جمع شرکت‌هایی اضافه شود که در این زمینه فعالیت می‌کنند. شرکت چینی در راستای تحقق این هدف، دیپ موشن (‌DeepMotion) را هم خریداری کرد که یک شرکت فعال در زمینه‌ی فناوری رانندگی خودکار به حساب می‌آید. همچنین شیائومی از آن زمان تاکنون به سرعت به دنبال جذب کارمند است و از این کار هم دست نکشیده است.

البته گفته می‌شود شیائومی می‌خواهد در برخی از خطوط مونتاژ خود از ربات برای تولید گوشی استفاده کند. رباتی که قادر است با سرعتی چندین برابر سرعت یک انسان گوشی تولید کند. این احتمال که تا سه سال دیگر، پیشرفت فناوری این اجازه را به شیائومی بدهد که برای تولید خودروی الکتریکی کاملا از ربات استفاده کند هم وجود دارد.

با این حال همچنان نمی‌توانیم از این بابت مطمئن باشیم که آیا شیائومی واقعا می‌خواهد به‌عنوان یک شرکت مستقل به تولید خودروی الکتریکی مشغول شود یا اینکه آن را برای یک شرکت شخص ثالث انجام می‌دهد که در حال حاضر در این زمینه فعالیت دارد. اینکه دومین موضوع به حقیقت تبدیل شود احتمالش بسیار بیشتر است چرا که شیائومی در این زمینه تجربه‌ی زیادی ندارد و این کار هم فوق‌العاده سخت و دشوار است. شرکت چینی باید موانع بسیار فراوانی را پشت سر بگذارد که شاید در ابتدا ضربه‌های زیادی به آن وارد کند. بنابراین احتمال اینکه خود شرکت به صورت اختصاصی خودروی الکتریکی تولید نکند زیاد است.

منبع: GSMArenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما