شیائومی و لایکا احتمالا مشغول همکاری هستند

۹ فروردین ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شیائومی لایکا

لایکا که یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین برندهای دنیای عکاسی محسوب می‌شود، در سال ۲۰۱۸ برای سری هواوی P20 همکاری خود را با این شرکت چینی آغاز کرد. حالا بر اساس یک گزارش جدید به نظر می‌رسد لایکا قصد دارد با یکی دیگر از شرکت‌های چینی برای دوربین‌های موبایل همکاری کند. یکی از افشاگران مشهور که در زمینه‌ی افشای خبرهای شیائومی ید طولایی دارد، با بررسی کدهای ویرایشگر گالری نسخه‌ی چینی MIUI با شواهدی در ارتباط با همکاری این شرکت و لایکا روبرو شده است.

این ارجاعات مربوط به فیلترهای Vlog هستند و به طور خاص به گزینه‌های سیاه‌وسفید، طبیعی و شفاف اشاره می‌کنند. در ادامه می‌توانید اسکرین‌شات مربوط به این کدها را مشاهده کنید.

شیائومی لایکا

باید خاطرنشان کنیم گوشی‌های هواوی که از دوربین‌های مبتنی بر برند لایکا بهره می‌برند، فیلترهای سیاه‌وسفید، استاندارد و شفاف را ارائه می‌دهند. در این میان برخی از این گوشی‌ها از سنسور سیاه‌وسفید بهره می‌برند ولی برخی دیگر با بهره‌گیری از روش‌های نرم‌افزاری می‌توانند عکس‌های سیاه‌وسفید در اختیار کاربران قرار دهند. با این حال طبق کدهای فاش شده از شیائومی، این فیلترها مربوط به ویرایشگر اپلیکیشن گالری هستند و به همین خاطر مشخص نیست که آیا فیلترهای لایکا در اپلیکیشن دوربین هم قرار می‌گیرند یا نه.

روی هم رفته سازندگان گوشی‌های چینی به همکاری با برندهای معروف حوزه‌ی عکاسی علاقه‌ی زیادی دارند. به عنوان مثال می‌توانیم به همکاری وان‌پلاس و اوپو با برند هاسلبلاد اشاره کنیم و همچنین سال گذشته هم ویوو خبر همکاری با برند قدیمی زایس را اعلام کرد. در این همکاری‌ها روی جنبه‌های مختلفی از عکاسی تمرکز می‌شود. به عنوان مثال همکاری وان‌پلاس و هاسلبلاد بیشتر در زمینه‌ی بهبود رنگ‌ها بوده و از طرف دیگر ویوو و زایس تلاش کرده‌اند با این همکاری، کیفیت عکس‌های پرتره را بهبود ببخشند. بنابراین به احتمال زیاد همکاری شیائومی و لایکا فقط محدود به فیلترهای عکس‌ها نخواهد بود.

با وجود اینکه این شرکت‌ها می‌گویند به لطف همین همکاری‌ها کاربران با امکانات جذاب‌تری روبرو می‌شوند، اما واقعیت این است که چنین اقداماتی را بیشتر باید از جنبه‌ی تبلیغات و بازاریابی ببینیم و عملا تاثیر چندانی بر کیفیت عکس‌ها ندارد.

منبع: Android Authority

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه