شیائومی از تکنولوژی شارژ بی‌سیم از راه دور رونمایی کرد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شارژ بی‌سیم از راه دور

شرکت شیائومی ساعاتی قبل از تکنولوژی Mi Air Charge رونمایی کرد. به گفته‌ی این شرکت، این تکنولوژی می‌تواند انرژی گجت‌ها را از طریق شارژ بی‌سیم از راه دور تأمین کند و حتی گوشی را در حال استفاده و در حین حرکت شارژ کند.

این کمپانی با انتشار یک پست بخشی از جزئیات این تکنولوژی شارژ بی‌سیم از راه دور را تشریح کرده است. طبق تصاویر منتشر شده، این فرستنده اندازه‌ی بزرگی دارد و می‌تواند با سرعت ۵ وات گوشی را شارژ کند.

این فرستنده به لطف بهره‌گیری از آنتن‌های متعدد قادر به تشخیص موقعیت دقیق گوشی کاربر است. روی هم رفته ۱۴۴ آنتن در این فرستنده امواج میلی‌متری را ارسال می‌کنند. این نوع شارژ کردن ارتباطی با استاندارد Qi ندارد. به گفته‌ی شیائومی، درون این گوشی‌ها باید ۱۴ آنتن تعبیه شود که بتوانند امواج دریافتی را به مدار یک‌سوساز منتقل کنند و این مدار، امواج را به انرژی الکتریکی تبدیل می‌کند.

شارژ بی‌سیم از راه دور

شیائومی اعلام کرده که در آینده این تکنولوژی قادر به شارژ کردن ساعت‌های هوشمند، مچ‌بندهای هوشمند و دیگر گجت‌های پوشیدنی خواهد بود. شیائومی به حداکثر فاصله‌ی مجاز گجت‌ها از فرستنده اشاره نکرده و فقط گفته می‌توانند تا فاصله‌ی چند متری شارژ شوند. همچنین این شرکت مدعی شده که موانع فیزیکی کارایی شارژ را کاهش نمی‌دهند.

این نخستین باری نیست که چنین تکنولوژی جذابی معرفی می‌شود. اوپو در آوریل ۲۰۲۰ از فناوری شارژ بی‌سیم از راه دور رونمایی کرد و در ویدیوی مربوط به آن، فرایند شارژ گوشی اوپو رینو Ace Infinity نشان داده شد ولی این فناوری هیچ‌وقت به دست کاربران نرسید.

شیائومی هم تاریخ عرضه‌ی این تکنولوژی را اعلام نکرده و مشخص نیست که آیا اصلا این فناوری به دست کاربران می‌رسد یا نه. اما حتی اگر راهی بازار شود، بدون شک این فناوری قیمت بالایی خواهد داشت. در هر صورت این نوآوری‌ها نشان می‌دهند که دیر یا زود شارژ بی‌سیم از راه دور به خانه‌های کاربران راه پیدا می‌کند.

منبع: GSM Arenaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۳ دیدگاه
  1. یعقوب

    امیر حسین امدادی خیلی وقت پیش اینو ساخته و میتونه تا ۳۰۰متری گوشی رو شارژ کنه

  2. Alfa2020

    شاید بیشترین مشکل مشکل امواج الکترومغناطیس بر سلامتی و بدن انسان باشد وقتی ۵ وات در فاصله چند متری دریافت شود نزدیک منبع ارسال کننده چند برابر قدرت امواج بیشتر است امکان یونیزه کردن سلولهای بدن و مغز انسان وجود خواهد داشت البته بستگی به طول موج ارسالی. اتحادیه اروپا و آمریکا استاندارد sar برای حداکثر امواج دریافتی بدن و مغز را در تمامی وسایل ازجمله تلفن همراه تصویب کرده اند احتمالا این وسیله استاندارد ها را دریافت نکند

  3. رامین

    عالیه

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما