شیائومی برنامه دارد در ۳ سال بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی موبایل جهان شود

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شیائومی

«لو ویبینگ»، معاون ارشد شیائومی و مدیر کل ردمی، دیروز طی مصاحبه‌ای اعلام کرد که مدیران شیائومی قصد دارند در عرض ۳ سال این شرکت را به بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ی گوشی‌های هوشمند در جهان تبدیل کنند.

او خاطرنشان کرده که حدود ۷۰ درصد از فروش گوشی‌های هوشمند در چین از طریق فروشگاه‌های فیزیکی و به صورت آفلاین انجام می‌شود و به همین خاطر شیائومی‌ قصد دارد به این حوزه به طور ویژه‌ای توجه کند. مدتی قبل تعداد فروشگاه‌های شیائومی در چین به ۱۰ هزار رسید و آن‌ها می‌خواهند تا ۳ سال دیگر حدود ۲۰ هزار فروشگاه دیگر در این کشور راه بیندازند. در این زمینه برندهای زیرمجموعه‌ی هلدینگ BBK یعنی اوپو و ویوو عملکرد بسیار بهتری در چین دارند. همچنین شیائومی‌ در زمینه‌ی فروش آفلاین در دیگر کشورها هم ضعیف‌تر از رقبا عمل کرده است.

معاون ارشد شیائومی‌ خاطرنشان کرده که رقبای این شرکت با تمرکز بر فروش آفلاین توانسته‌اند گوشی‌های هم‌سطح این شرکت را با قیمت بسیار بالاتری به دست کاربران برسانند. این موضوع به حضور فروشنده‌ها برمی‌گردد که قدرت بالایی برای متقاعد کردن مشتریان خود دارند ولی در فروشگاه‌های آنلاین چنین امکانی وجود ندارد.

بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشر شده، شیائومی طی سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ حدود ۴۴٫۸ میلیون گوشی راهی بازار کرده ولی اپل به لطف عرضه‌ی ۴۸ میلیون گوشی توانسته بالاتر از شیائومی قرار بگیرد. شیائومی طی دو سال اخیر چند باری موفق شده اپل را پشت سر بگذارد ولی این موفقیت دائمی نبوده است.

شیائومی

اگرچه پشت سر گذاشتن اپل احتمالا چالش چندان مهمی برای شیائومی محسوب نمی‌شود، اما در این میان کنار زدن سامسونگ برای دستیابی به مقام نخست بازار موبایل کار بسیار سخت‌تری است. سامسونگ در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ حدود ۶۹ میلیون گوشی به دست کاربران رسانده و همچنان فاصله‌ی زیادی از رقبای خود دارد. اگرچه کاهش فروش برخی از گوشی‌های سامسونگ نگرانی‌هایی را ایجاد کرده، اما از طرف دیگر این شرکت بخش بزرگی از بازار آمریکا را در اختیار دارد که شیائومی هنوز وارد این بازار نشده است و احتمالا در آینده‌ی نزدیک هم نمی‌تواند چنین کاری را انجام دهد.

شیائومی در کنار دستیابی به مقام نخست این بازار در سال ۲۰۲۴، قصد دارد در همین سال تولید انبوه خودروهای برقی را هم آغاز کند. باید ببینیم آیا مدیران شیائومی طی ۳ سال آینده به اهداف موردنظر خود دست پیدا می‌کنند یا نه.

منبع: GizmoChinaبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما