بررسی کامل پمپ باد شارژی شیائومی ۱S؛ همراه خوب ورزشکاران

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۶ دقیقه
پمپ باد شارژی شیائومی

شیائومی حدود دو سال قبل کمپرسور هوای شارژی خود را راهی بازار کرده است. پمپ باد شارژی شیائومی مدل ۱S از همان ابتدا مورد توجه عموم قرار گرفت؛ چرا که افراد را از شر کابل برق و یا اتصال به فندک خودرو برای باد کردن هر کالایی راحت می‌کند. حال قبل از هر چیزی اگر شما هم به فکر خرید یک کمپرسور بادی خوب هستید، دکمه‌ی زیر مختص به شماست.

نقد و بررسی دقیق پمپ باد شارژی شیائومی مدل ۱S

کمپرسور هوا

این پمپ باد نسبت به باقی رقبای خود بسیار کوچک‌تر است؛ به قدری که حمل کردن آن بسیار راحت است و حتی دوچرخه‌سواران نیز این کالا را گاهی با خود حمل می‌کنند تا در هر جایی بتوانند باد لاستیک دوچرخه‌ی خود را تنظیم کنند. از طرفی وزن این کالا فقط ۵۰۰ گرم است و همین موضوع باعث می‌شود که افراد به سراغ خرید پمپ‌های باد سنگین‌تر نروند و این پمپ را انتخاب کنند. اکنون می‌خواهیم این کالا را از چندین زاویه‌ی مختلف بررسی کنیم تا شما نیز بتوانید تصمیم بگیرید که این پمپ باد شارژی شیائومی برای شما مناسب است یا خیر.

۱) طراحی پمپ باد شارژی شیائومی

پمپ باد شارژی شیائومی

در تصویر بالا شما ظاهر بخش اصلی این کالا را مشاهده می‌کنید که شیائومی با قرار دادن یک نمایشگر در این کالا، زیبایی آن را دو چندان کرده است. حتی با وجود این که کمپرسور هوای شارژی قابل حمل شیائومی یک باتری داخلی دارد، ولی باز هم از باقی پمپ‌های بادی کوچک‌تر طراحی شده است. به عنوان مثال ابعاد این کالا نسبت به یکی از رقبای خود یعنی پمپ باد برند میشلن مدل ۱۲۲۶۶ حدود یک سوم است. در نتیجه قرار دادن آن در خودرو و یا هر جایی، فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد.

از طرف دیگر داشتن یک کمپرسور هوا در هر خودرویی واقعا مفید خواهد بود و چه بهتر که یک پمپ باد شارژی کوچک را در خودروی خود نگهداری کنیم و به سراغ کمپرسورهای هوای بزرگ که منبع تغذیه آن‌ها از طریق بخش فندکی و باتری خودرو است، نرویم. در عین حال شما با خرید چنین کالایی حتی بدون نیاز به فندکی خودرو و یا پریز برق می‌توانید توپ‌ها و باقی کالاها را نیز در هر مکانی مثل جنگل و یا کویر به آسانی و در عرض چند دقیقه شارژ کنید.

خرید کمپرسور هوا

تصویر بالا بخش پشتی این کالا را به شما نمایش می‌دهد. اگر شما یک موتور سوار هستید، می‌توانید این پمپ باد را در زیر صندلی موتور خود (در صورت امکان) نگهداری کنید تا در هر مکانی که خواستید، بتوانید لاستیک موتور خود را باد بزنید و این کالا قطعا فضای زیادی را در موتور شما اشغال نخواهد کرد. نکته جالب ماجرا این جاست که شما با اتصال شلنگ باد این پمپ به هر کالایی، می‌توانید مقدار باد موجود در آن را به صورت دقیق مشاهده کنید.

در عین حال زمانی که پمپ را روشن می‌کنید و فرآیند باد زدن آغاز می‌شود، می‌توانید میزان تغییرات هوا را مشاهده کنید و هر زمان که کالای مورد نظر به باد کافی رسید، پمپ را قطع کنید. شلنگ این دستگاه کوتاه است ولی از آن جایی که نیاز به اتصال به برق و یا موارد دیگر ندارد، باد کردن کالاهای مختلف را برای شما دشوار نخواهد کرد. همچنین یک  چراغ LED کوچک در بالای دستگاه تعبیه شده تا در هنگام شب نیز بتوانید از آن استفاده نمایید.

پمپ باد شارژی شیائومی

در بخش پایینی این کمپرسور هوا نیز یک پورت USB تایپ C برای شارژ کردن دستگاه وجود دارد. یکی از نکات جالبی که شیائومی به آن دقت کرده، قرار دادن نشانگر شارژ باتری در کنار پورت مخصوص به شارژ است. با این حال بسیاری از مردم انتظار داشتند که شیائومی میزان شارژ باتری را روی نمایشگر اصلی نیز قرار می‌داد!

۲) بررسی کیفیت ساخت کالا

پمپ باد شارژی شیائومی

اگر بخواهیم صادقانه و بدون هیچ تعصبی در رابطه با این کالا صحبت کنیم، قطعا باید بگوییم که کیفیت ساخت واقعا بی‌نظیر است و مواد به کار رفته در ساخت آن نیز همگی کیفیت بالایی دارند. بدنه این پمپ از پلاستیک باکیفیت و نرم ساخته شده و از طرف دیگر با یک طراحی درست، همه‌ی بخش‌ها به درستی و سر جای خود قرار گرفته‌اند تا به راحتی آسیب نبینند.

در عین حال به علت قابل حمل بودن این کالا، شیائومی آن را به شکلی ساخته که با هر ضربه‌ی کوچکی به آن آسیب شدید وارد نشود ولی شما در هر شرایطی باید از این کالا مراقبت کنید تا آسیب نبیند. به عنوان مثال اگر پمپ باد شارژی شیائومی را در داخل صندوق عقب خودرو نگهداری می‌کنید، باید آن را در محلی قرار دهید که در هنگام دست‌اندازها و یا موارد دیگر، به کالا ضربه وارد نشود. به همین راحتی!

۳) کارایی پمپ باد شارژی شیائومی

پمپ باد شارژی شیائومی

نوبتی هم که باشد، نوبت به بررسی کارایی این کالا در دنیای واقعی رسیده است. در حالی که اندازه‌ی کوچک پمپ باد شارژی شیائومی مدل ۱S یکی از نقاط قوت آن است، در عین حال یک نقطه ضعف نیز می‌تواند باشد. در حقیقت برای این که کمپرسور هوا ابعاد کوچک‌تری داشته باشد، از موتور کوچک‌تری نیز برای ساخت آن استفاده شده و به همین دلیل سرعت باد کردن این پمپ نسبت به باقی رقبا مقداری پایین‌تر است.

پس به سراغ تست این دستگاه بر روی لاستیک یک خودرو می‌رویم. در ابتدا بهتر است بدانید که به سراغ لاستیک چرخ عقب خودرو با مشخصات ۲۱۵/۶۰/R16 می‌رویم. باد لاستیک را نیز به صورت کامل تخلیه کرده‌ایم. اکنون پمپ باد را به لاستیک وصل می‌کنیم تا میزان باد را به میزانی که کارخانه توصیه کرده یعنی ۳۴ PSI برسانیم. مدت زمان باد شدن این لاستیک ۱۳ دقیقه و ۲۰ ثانیه بود.

پمپ باد شارژی شیائومی

حالا به سراغ انجام همین کار با کمپرسور هوای برند میشلن مدل ۱۲۲۶۶ می‌رویم. مراحل قبل را تکرار می‌کنیم و در نهایت تعجب این بار در عرض ۶ دقیقه و ۱۶ ثانیه لاستیک به میزان باد مورد نظر رسید. در نتیجه سرعت باد کردن پمپ باد شیائومی در حدود نصف سرعت پمپ باد برند میشلن است. با این حال قطعا مزایای پمپ باد شیائومی با میشلن قابل مقایسه نخواهد. با این حال سرعت پایین باد کردن را می‌توانیم از معایب این کالا بدانیم.

از طرف دیگر در نظر داشته باشید که پمپ باد میشلن ابعاد بزرگ‌تری دارد و حمل کردن آن به آسانی پمپ باد شیائومی نیست. همچنین ما میزان باد لاستیک‌ها را با دستگاه فشارسنج یک بار دیگر تست کردیم و می‌توان گفت که دقت اندازه‌گیری میزان هوای موجود در لاستیک با پمپ باد شیائومی بسیار دقیق‌تر از میشلن بود!

۴) عمر مفید باتری

پمپ باد شارژی شیائومی

این دستگاه یک باتری ۲۰۰۰ میلی‌آمپری دارد. در نتیجه با یک بار شارژ کامل می‌تواند در حدود ۱۸ دقیقه برای شما کار کند و پس از آن خاموش خواهد شد. پس دقت داشته باشید که از این کالا برای باد کردن ۴ لاستیک یک خودروی معمولی که باد آن‌ها کاملا تخلیه شده است، نمی‌توانید استفاده کنید و احتمالا در بهترین حالت ممکن تنها دو چرخ را بتوانید به صورت کامل باد کنید. بهتر است بدانید که این دستگاه برای شارژ شدن فقط به ۱۳۰ دقیقه زمان احتیاج دارد.

آیا پمپ باد شارژی شیائومی ارزش خرید دارد؟

خرید کمپرسور هوا

در این مطلب ما پمپ باد شارژی شیائومی را به صورت کامل زیر ذره‌بین قرار دادیم و آن را از تمام زوایای ممکن مثل طراحی، عمر باتری، کارایی و موارد دیگر بررسی کردیم. در عین حال به صورت کاملا صادقانه تمامی مزایا و معایب این کالا را نیز برای شما بازگو کردیم. این پمپ کالایی بسیار کاربردی برای افراد مختلف جامعه است و در مجموع می‌توان گفت که خرید این کالا با قیمت فعلی در ایران کاملا منطقی به نظر می‌رسد. اکنون می‌توانید با توجه به نیاز خود این کالا و یا رقبای آن را از دیجی‌کالا با بهترین قیمت ممکن تهیه نمایید. از نظر شما خرید این کالا به عنوان یک کمپرسور باد شارژی و کوچک منطقی به نظر می‌رسد؟ شما می‌توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما و دیگر کاربران دیجی‌کالا مگ در میان بگذارید.

منبع: OnSiteGo

سوالات متداول
آیا برای استفاده از این کالا نیاز به پریز برق و یا فندکی خودرو داریم؟
شما با استفاده از پمپ باد شارژی شیائومی دیگر به پریز برق و فندکی خودرو نیاز ندارید و به راحتی می‌توانید در هر جایی کالای مورد نظر خود را باد کنید.
وزن پمپ باد شارژی شیائومی چقدر است؟
این کالا به شکلی طراحی که شده که همه‌ی افراد بتوانند از آن به راحتی و در هر جایی بدون نیاز به برق استفاده کنند و به همین دلیل بسیار سبک است و تنها ۵۰۰ گرم وزن دارد.
این کمپرسور هوا با یک بار شارژ چند دقیقه می‌تواند کار کند؟
پمپ باد شارژی شیائومی با یک بار شارژ می‌تواند ۱۸ دقیقه برای شما کار کند و سپس برای یک شارژ کامل به ۱۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد.
برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما