شیائومی برای تولید گوشی دست به دامن ویتنام شد

۱۵ تیر ۱۴۰۱ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
شیائومی ویتنام

به نظر می‌رسد به دلیل وجود مشکلات مختلف در کشور چین و همچنین زنجیره‌های تأمین، شیائومی مجبور شده برای تولید گوشی به سراغ ویتنام برود.

شیائومی در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه‌ی تولید گوشی هوشمند به حساب می‌آید و هر سال گوشی‌های بسیار زیادی را تولید و روانه‌ی بازارهای مختلف می‌کند. اما طی یکی دو سال اخیر و به خاطر دلایل مختلف از جمله کرونا، چین بستر مناسبی برای شرکت‌های فعال در زمینه‌ی تولید محصولات الکترونیکی نبوده چرا که دائما با قرنطینه و محدودیت‌های این‌چنینی مواجه بوده است.

هنوز هم به نظر می‌رسد این مشکلات به صورت کامل برطرف نشده‌اند و در نتیجه شیائومی می‌خواهد برای ادامه‌ی فعالیت خود در تولید گوشی به ویتنام متوسل شود. ویتنام هم یکی از کشورهایی است که بسیاری از شرکت‌های فعال در زمینه‌ی تولید گوشی روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند که از جمله معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به سامسونگ اشاره کرد.

کارخانه‌ی مونتاژ محصولات شیائومی ظاهرا در شمال ویتنام قرار گرفته و شرکت هم روی آن ۸۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری کرده است. مساحت این بنا به ۲۰۰ هزار متر مربع می‌رسد که اصلا رقم کمی نیست و نشان می‌دهد شیائومی برنامه‌ای جدی برای ادامه‌ی روند تولید گوشی در ویتنام دارد.

شیائومی امیدوار است بتواند به لطف این شرکت مونتاژ جدید در ویتنام، گوشی‌های خود را بلافاصله بعد از تولید، بدون پرداخت هزینه‌ی باربری زیاد به کشورهای اطراف نظیر مالزی و تایلند ارسال کند. در خود کشور ویتنام هم گوشی‌های شرکت چینی به سهولت بیشتری به فروش خواهند رسید که این می‌تواند برای آن یک امتیاز به حساب بیاید.

در حال حاضر در کشور ویتنام، سهم شیائومی از بازار ۲۲٪ است و تنها سامسونگ است که با ۳۴٪ سهم، بالاتر از آن قرار دارد. حالا با این کارخانه‌ی مونتاژ جدید، شیائومی امیدوار است بتواند میزان فروش محصولات خود را در کشور یادشده افزایش دهد. لازم به ذکر است در حال حاضر گوشی‌های شیائومی در کشورهای دیگری نظیر چین و هندوستان هم تولید می‌شوند.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه