پیروزی زلدا در جنگ صدرنشینی با استریت فایتر ۶؛ فهرست فروش بازی‌های هفته

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه
Tears of the Kingdom

طبق جدیدترین آمار منتشر شده، بازی The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom موفق شده تا برای چهارمین مرتبه‌ی پیاپی، جایگاه اول جدول فروش هفتگی بازی در بریتانیا را از آن خود کند.

تنها از نظر فروش فیزیکی، این بازی اکنون سومین بازی پرفروش زلدا در تاریخ جداول و نمودارهای فروش بازی در بریتانیا است و اکنون در واقع از نسخه‌ی Ocarina of Time روی نینتندو ۶۴ در سال ۱۹۹۸ پیشی گرفته است. این بازی پشت سر Breath of the Wild در سال ۲۰۱۷ و Twilight Princess در سال ۲۰۰۶ قرار دارد. در سطح جهانی، نینتندو (Nintendo) فروش ۱۰ میلیونی بازی را در یک آخر هفته اعلام کرد. این بدان معناست که بازی در حال حاضر دومین بازی پرفروش زلدا در تمام دوران پس از نسخه‌ی قبلی خود یعنی Breath of the Wild است. آمار منتشر شده توسط نینتندو شامل فروش دیجیتالی بازی نیز می‌شود.

این بازی به راحتی از رقبایی نظیر استریت فایتر ۶ را حتی در هفته‌ی اول عرضه شکست داده است. استریت فایتر ۶ در جایگاه دوم قرار دارد و این در مقایسه با محبوبیت بازی‌های رزیدنت اویل، یک آمار فروش فیزیکی خوب برای کپ‌کام (Nintendo) نیست. با این حال، اکثریت قریب به اتفاق فروش این بازی از طریق فروشگاه‌های دیجیتال انجام می‌شود. بنابراین آمار فروش فیزیکی بازی چیز زیادی از عملکرد واقعی آن به ما نمی‌گوید. ۷۹ درصد از فروش فیزیکی بازی روی پلی‌استیشن ۵، ۱۳ درصد روی ایکس‌باکس و ۸ درصد روی پلی‌استیشن ۴ انجام شده است. با انتشار آمار فروش دیجیتالی، باید انتظار داشت که سهم ایکس‌باکس در این زمینه کمی بهتر شود.

استریت فایتر 6

در جای دیگر از جدول، فیفا ۲۳ پس از افت فروش ۴ درصدی هفتگی، جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. از طرفی میراث هاگوارتز نیز با وجود افزایش فروش ۱۱ درصدی، به رتبه‌ی ۴ و ماریو کارت ۸ دلوکس نیز به جایگاه پنجم با افزایش فروش ۱۰ درصدی به جایگاه پنجم سقوط کرده است. وقتی نوبت به بازی‌های جدید می‌رسد، Company of Heroes 3: Console Edition در رتبه‌ی ۳۲ قرار گرفته است.

در این میان Star Wars Jedi: Survivor از پنج بازی برتر خارج شده و در رتبه ششم قرار گرفته که کاهش فروش ۷ درصدی آن در این هفته بی‌تاثیر نیست. LEGO 2K Drive اکنون با کاهش فروش جزئی ۸ درصدی در هفته‌ی سوم عرضه در رتبه‌ی ۱۷ قرار دارد. یکی از اتفاقات جالب اما افزایش فروش Farming Simulator 23 در سوییچ در هفته‌ی دوم عرضه است. فروش بازی ۶ درصد رشد کرده اما از جایگاه ۲۱ به ۲۵ سقوط کرد. بازی جدید Lord of the Rings: Gollum نیز به طور کامل از فهرست ۴۰ بازی برتر کنار رفته است که البته منطقی است. در نهایت Team17 Collection 1 در ته جدول قرار گرفته است.

در ادامه می‌توانید ۱۰ بازی برتر را در هفته‌ی منتهی به ۳ ژوئن ۲۰۲۳ (۱۳ خرداد ۱۴۰۲) مشاهده کنید.

بازی جایگاه فعلی جایگاه قبلی
The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ۱ ۱
Street Fighter 6 ۲
FIFA 23 ۳ ۲
Hogwarts Legacy ۴ ۳
Mario Kart 8: Deluxe ۵ ۴
Star Wars Jedi: Survivor ۶ ۵
The Legend of Zelda: Breath of the Wild ۷ ۷
Animal Crossing: New Horizons ۸ ۹
Grand Theft Auto 5 ۹ ۸
Nintendo Switch Sports ۱۰ ۱۴

منبع: Gamesindustry.biz

صفحه‌ی اصلی بازی دیجی‌کالا مگ | اخبار بازی، تریلرهای بازی، گیم‌پلی، بررسی بازی، راهنمای خرید کنسول بازی


کنسول بازی سونی مدل PlayStation 5 ظرفیت 825 گیگابایت ریجن 1200 آسیا

کنسول بازی مایکروسافت مدل XBOX SERIES S ظرفیت 512 گیگابایتبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما