گوشی ZTE Axon 30 5G با نمایشگر ۱۲۰Hz و نسل دوم دوربین زیر نمایشگر عرضه می‌شود

۲۳ تیر ۱۴۰۰ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۳ دقیقه
پوستر تبلیغاتی ZTE Axon 30 5G

با توجه به گفته‌های ZTE، گویا این شرکت چینی در نظر دارد به‌زودی گوشی ZTE Axon 30 5G را با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و نسل دوم فناوری دوربین زیر نمایشگر راهی بازار کند.

سال گذشته، در حالی که تمام شرکت‌های قدرتمند و معروف حوزه‌ی فناوری از جمله اپل، شیائومی و سامسونگ مشغول تولید گوشی‌هایی بدون هیچ‌گونه نوآوری خاص بودند، (سوا از گوشی‌های تاشو)، ZTE به عنوان یک شرکت چینی از اولین گوشی خود با فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر تحت عنوان ZTE Axon 20 5G رونمایی کرد؛ فناوری هیجان‌انگیز و جذابی که البته خیلی در این گوشی با موفقیت تعبیه نشد و تصاویر ثبت شده توسط آن دوربین پنهان شده در زیر نمایشگر کیفیت لازم را نداشتند.

در نتیجه شرکت چینی تصمیم گرفت به فعالیت خود ادامه داده و نسل دوم این فناوری را با یک گوشی پرچم‌دار دیگر تحت عنوان Axon 30 5G در دسترس کاربران قرار دهد. در همین راستا امروز اولین پوستر تبلیغاتی از این گوشی هم منتشر شد تا بدین ترتیب به صورت رسمی، در رابطه با این قابلیت و همچنین یک سری از قابلیت‌های دیگر این گوشی باخبر شویم.

پوستر تبلیغاتی ZTE Axon 30 5G

ZTE Axon 30 5G با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و نسل دوم فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر عرضه می‌شود

طبق نوشته‌های روی این پوستر، ZTE گویا موفق شده راهی پیدا کند تا تراکم پیکسل‌ها در بالای محل تعبیه‌ی دوربین سلفی را به ۴۰۰ پیکسل بر هر اینچ برساند. بدین ترتیب دوربین اصلا به صورت واضح قابل رؤیت نیست و درواقع باید بگوییم به طور کلی محو می‌شود.

اما این تمام ماجرا نیست و نمایشگر ZTE Axon 30 5G قرار است ارتقای دیگری هم داشته باشد. سال گذشته، گوشی Axon 20 5G که نسل اول فناوری دوربین زیر نمایشگر را به دنیا معرفی کرد، با نمایشگر ۹۰ هرتزی راهی بازار شد که رفرش‌ریت قابل قبولی است. اما پرچم‌دار جدید شرکت با نمایشگری مجهز به رفرش‌ریت ۱۲۰ هرتز عرضه می‌شود که پیشرفت قابل توجهی هم به حساب می‌آید.

متأسفانه در این تیزر اگرچه بخشی از گوشی هم به نمایش در آمده اما چیز خاصی جز فریم و صفحه‌زمینه‌ی آن مشخص نیست. این تمام چیزی است که ZTE خواسته کاربران مشاهده کنند که البته هدف خاصی را هم دنبال می‌کند. اول اینکه وقتی درباره‌ی فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر صحبت می‌کنیم، اکثر کاربران تمایل دارند میزان قابل رؤیت بودن آن را مشاهده کنند، در نتیجه مهم‌ترین بخشی که باید در تصویر حضور داشته باشد بخش بالایی گوشی است.

Axon 20 5G

ZTE Axon 20 5G اولین گوشی مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر بود که به وضوح می‌شد در تصاویر صفحه با پس‌زمینه‌ی روشن، دوربین آن را مشاهده کرد

از طرفی اگر به خاطر داشته باشید، در ZTE Axon 20 5G دوربین سلفی تا حدودی قابل رویت بود، به‌خصوص اگر از صفحه تصویری با پس‌زمینه‌ی روشن استفاده می‌شد. اما در این تصویر با اینکه صفحه‌زمینه روشن است، ولی دیگر هیچ اثری از دوربین سلفی دیده نمی‌شود که امیدواریم هرچه که ZTE از این نظر پیشرفت داشته، در بهبود کیفیت تصاویر ثبت شده هم پیشرفت داشته باشد.

صحبت از کیفیت که شد باید به این موضوع اشاره کنیم که گویا آن حوالی که دوربین سلفی تعبیه شده، در نسل گذشته فقط ۲۰۰ پیکسل بر هر اینچ چگالی داشت اما امسال این میزان به ۴۰۰ پیکسل بر هر اینچ رسیده تا بدین ترتیب چگالی‌ای مشابه چگالی باقی قسمت‌های صفحه بدست بیاید. لازم به ذکر است گفته می‌شود نمایشگر این گوشی از پنلی با کیفیت +FHD بهره می‌برد اما از اندازه‌ی آن بی‌خبریم.

ZTE هنوز رسما اعلام نکرده چه‌زمانی قصد رونمایی از Axon 30 5G را دارد اما با توجه به شایعه‌هایی که پیرامون این محصول وجود دارد، احتمالا باید ۲۲ جولای را (۳۱ تیر) تاریخ رونمایی از این محصول بدانیم. این یعنی حدود ۹ روز دیگر شاهد رونمایی از محصولی خواهیم بود که نسل دوم فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر را با بهبودی‌های محسوس در خود دارد.

منبع: GSMArena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه