آزمایش هواپیمایی که انسان‌ را به سفرهای فضایی می‌برد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت Virgin Galactic چند روز پیش هواپیمای فضایی SpaceShipTwo را برای اولین‌بار آزمایش کرد. این هواپیمای فضایی پرواز بدون استفاده از موتور را روی بیابان موهاوی تجربه کرد. این هواپیمای فضایی در ابتدا به وسیله‌ی یک هواپیمای مادر با نام WhiteKnightTwo به پرواز درآمد و سپس در آسمان رها شد و ۱۰ دقیقه هم پرواز کرد و سرانجام فرود آمد.

این پرواز پس از دو سال از اولین پرواز آزمایشی SpaceShipTwo انجام می‌شود. اولین پرواز با مشکل مواجه شد و حتی خلبان هم کشته شد. حالا در مدل جدید تغییرات زیادی صورت گرفته تا بتواند پرواز موفقیت آمیزی داشته باشد. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که این پنجمین‌باری است که هواپیمای WhiteKnightTwo و هواپیمای فضایی SpaceShipTwo با هم پرواز می‌کنند؛ اما اولین‌بار است که محصول شرکت Virgin Galactic از هواپیمای مادر جدا می‌شود و پرواز موفقیت آمیزی انجام می‌دهد.

قبل از این پرواز آزمایشی ریچارد برانسون رییس شرکت Virgin Galactic اعلام کرده بود که امیدوار است در چند ماه آینده پروازهای بیشتری از این هواپیمای فضایی ببیند. بعد از پرواز هم سخنگوی این شرکت گفته که خلبان‌ها اطلاعات خوبی به دست آوردند و با توجه به موفقیت آن‌ها می‌توانید آزمایش‌های بیشتری قبل از رفتن به مرحله‌ی بعدی انجام دهیم.

هواپیمای فضایی SpaceShipTwo قصد دارد برای اولین‌بار سفرهای تفریحی به فضا داشته باشد. در ادامه می‌توانید ویدیویی از پرواز این هواپیما را مشاهده کنید:

منبع: The Verge

‌‌‌‌

telegram_ad2_1دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Amin

    ممنون آقای نوردوست لطفا اگه میشه هرروز یک مطلب در مورد فضا بیارید

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما