آمار فروش بازی‌ها و کنسول‌ها در سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر شد

۳ آبان ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۰ ۳ آبان ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

موسسه‌ی اقتصادی NPD آمار و ارقام مربوط به فروش نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای صنعت بازی در یک ماه گذشته را منتشر کرده است. این آمار و ارقام که مربوط به فروش نسخه‌ی فیزیکی بازی‌ها و هم‌چنین کنسول‌هاست، فروش ماه سپتامبر را در ایالات متحده پوشش می‌دهد. بازی Destiny 2 پرفروش‌ترین عنوان ماه گذشته است. سه بازی ورزشی FIFA 18 و Madden NFL 18 و NBA 2K18 هم توانسته‌اند فروشی بسیار خوب را در ماه گذشته تجربه کنند.

امریکایی‌ها در ماه سپتامبر ۷۴۴ میلیون دلار برای خرید بازی‌ها هزینه کرده‌اند. این رقم در مقایسه با همین دوره در سال گذشته، شاهد افزایش ۴۹ درصدی بوده است. دستینی ۲ توانسته در ماه اول عرضه‌ی خود، بیشتر از هر بازی دیگری بفروشد. پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۷ پیش از عرضه‌ی دستینی ۲، جدیدترین قسمت مجموعه بازی‌های گوست ریکان یعنی Ghost Recon: Wildlands بود.

NBA 2K18 پرفروش‌ترین بازی ماه گذشته پس از دستینی ۲ بود.

البته با توجه به اینکه ماه آینده قرار است شاهد عرضه‌ی شماره‌ی جدید مجموعه بازی‌های «ندای وظیفه» باشیم، ممکن است دستینی ۲ لقب پرفروش‌ترین بازی سال ۲۰۱۷ را حفظ نکند. گروه NPD این موضوع اشاره کرده است که مجموع فروش نسخه‌های فیزیکی و دیجیتال ماه اول دستینی ۲، از قسمت اول این بازی بیشتر بوده است.

بازی پرفروش دوم ماه گذشته NBA 2K17 است. این بازی توانسته است با پشت سر گذاشتن فیفا و مدن، پرفروش‌ترین بازی ورزشی سال ۲۰۱۷ شود. طبق گفته‌ی NPD از زمان عرضه‌ی پلی‌استیشن۴ و ایکس‌باکس وان، هیچ بازی ورزشی نتوانسته است فروش ماه اول NBA 2K17 را تجربه کند.

نینتندو سوییچ پرفروش‌ترین کنسول ماه گذشته است.

در ماه گذشته در ایالات متحده ۳۱۶ میلیون دلار کنسول خریداری شده است. بیشترین دستگاه فروخته شده کنسول نینتندو سوییچ است. البته اگر کنسول‌های بازی نسل فعلی را به کنار بگذاریم، لقب پرفروش‌ترین دستگاه ماه گذشته را باید به SNES Classic دهیم. دسته‌ی سیاه DualShock 4 پرفروش‌ترین لوازم جانبی ماه گذشته و دسته‌ی Switch Pro هم پرفروش‌ترین لوازم جانبی کل سال است.

پرفروش‌ترین بازی‌های سپتامبر ۲۰۱۷ روی تمام پلتفرم‌ها:

 1. Destiny 2
 2. NBA 2K18
 3. Madden NFL 18
 4. FIFA 18
 5. Mario & Rabbids Kingdom Battle
 6. Marvel vs Capcom Infinite
 7. Grand Theft Auto V
 8. NHL 18
 9. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 10. Rainbow Six Siege
 11. Mario Kart 8
 12. Metroid: Samus Returns
 13. Pokken Tournament
 14. Overwatch
 15. Ark: Survival Evolved
 16. Uncharted: The Lost Legacy
 17. NBA Live 18
 18. Splatoon 2
 19. Crash Bandicoot N Sane Trilogy
 20. Minecraft

پرفروش‌ترین بازی‌های سال ۲۰۱۷ تا امروز:

 1. Destiny 2
 2. Ghost Recon: Wildlands
 3. NBA 2K18
 4. Madden NFL 18
 5. The Legend of Zelda: Breath of the Wild
 6. Grand Theft Auto V
 7. For Honor
 8. Horizon: Zero Dawn
 9. Injustice 2
 10. Mass Effect: Andromeda

 

منبع: GameSpot

برچسب‌ها :
دیدگاه شما