آمازون فلکس؛ سفارش بدهید، سر راه تحویل بگیرید

محمد زرین صدف ۲۸ مرداد ۱۳۹۴ | ۱۰:۵۴ ۱۴ آذر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
آمازون فلکس

آمازون برای سرعت دادن به ارسال کالاها راه ساده‌ای پیدا کرده است. برخی منابع از راه‌اندازی یک سری مراکز ویژه توسط آمازون خبر داده‌اند. این شرکت می‌خواهد کاری کند که خریداران به‌جای این‌که چند روز منتظر مامور پست بمانند، خودشان کالای خریداری‌شده را از مراکز از پیش‌ تعیین‌‌شده تحویل بگیرند.

وب‌سایت GeekWire اخیرا شواهدی را در مورد یک سرویس جدید آمازون به‌دست آورده. گویا این شرکت در آینده‌ای نزدیک می‌خواهد سرویسی را با نام «آمازون فلکس» (Amazon Flex) راه بیندازد. آمازون هنوز هیچ‌گونه جزییاتی را در مورد این سرویس منتشر نکرده است؛ با این وجود، تصاویری که از دفتر این شرکت در شهر «کرکلند» (Kirkland) به‌دست آمده، وجود چنین سرویسی را تایید می‌کند.

فلکس ۲

 

برچسبی روی یکی از دیوارهای شیشه‌ای این دفتر نصب شده. بر روی برچسپ نوشته شده: «به آمازون فلکس خوش آمدید! لطفا داخل شوید و در مسیر خط سبز حرکت کنید.» در داخل ساختمان هم تابلوی راهنمایی وجود دارد. بر روی این تابلو نوشته شده که مراجعان باید با تهیه‌ی بلیت خاص، منتظر بمانند تا نوبت‌شان برسد. درست مثل این است که شما به بانک یا اداره‌ی دولتی مراجعه کرده‌اید و می‌خواهید با دریافت نوبت، خدماتی را دریافت کنید.

فلکس ۲

احتمالا آمازون در نظر دارد به کاربران این اجازه را بدهد که خودشان کالاهای خریداری‌شده را از مراکزی در سطح شهر دریافت کنند. هنوز در مورد محدوده‌های جغرافیایی این سرویس اطلاعی در دست نیست. با این حال، وبسایت Engadget پیش‌بینی کرده که سرویس فلکس در مراکز توزیع آمازون راه‌اندازی شود. همچنین گفته شده که شاید این سرویس تنها به کاربران پرایم اختصاص داشته باشد. همان‌طور که می‌دانید، کاربران ویژه‌ی آمازون، موسوم به «پرایم یوزرز» (Prime Users) سالانه ۹۹ دلار حق عضویت می‌پردازند و از خدمات ویژه‌ی «آمازون پرایم» (Amazon Prime) بهره‌مند می‌شوند.

فلکس ۱

هدف اصلی آمازون این است که کالاها را با حداکثر سرعت به دست مشتریان برساند. گاهی اوقات روشی ساده مثل این می‌تواند راه‌گشا باشد. شاید برخی خریداران ترجیح بدهند به‌جای انتظار برای مامور پست، خودشان کالاهای خریداری‌شده‌ی خود را هنگام مراجعت به منزل و با سرعت بیشتری از یکی از مراکز توزیع دریافت کنند.

 

منابع: Engadget و GeekWire

برچسب‌ها :
دیدگاه شما