آپدیت تلگرام؛ تغییرات ظاهری و پلتفرم جدید بات

۲۴ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۷:۰۰ ۱۷ فروردین ۱۳۹۸ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

امروز اپلیکیشن پیام‌رسانی تلگرام یک بروزرسانی بزرگ را دریافت کرد. این بروزرسانی به دو بخش عمده تقسیم می‌شود. یک بخش از آن طراحی ظاهری این اپلیکیشن را اندکی تغییر می‌دهد. بخش دوم و مهم‌تر این بروزرسانی، به پلتفرم جدید این پیام‌رسان  برای توسعه‌ی بات‌ها (Bot API 2.0) مربوط است.

‌‌‌‌‌‌   ‌       ‌‌    ‌‌

در بروزرسانی تلگرام (نسخه‌ی ۳.۸.۰)، این اپلیکیشن پیام‌رسانی از نظر ظاهری چند تغییر را به خود می‌بیند. این تغییرات ظاهری هم در سیستم عامل اندروید و هم iOS‌ دیده می‌شود. در پلتفرم اندروید، طراحی مربوط به صفحات چت تغییر کرده، رنگ‌ها بهینه شده‌اند، کلیدها و پنجره‌های پیام‌ها هم اندکی با قبل فرق کرده‌اند. هنگام پیوست فایل‌ها و اسناد هم با تغییراتی جزئی مواجه می‌شوید.

تلگرام اندروید

در iOS، حالا کاربران می‌توانند تصاویر و ویدیوها را با اضافه کردن نظراتشان به اشتراک بگذارند یا به اپ‌های دیگر بفرستند. پلیر داخلی تلگرام برای کاربران سیستم عامل iOS تغییر کرده و آن‌ها راحت‌تر می‌توانند ویدیوها را داخل اپلیکیشن تماشا کنند.

تلگرام

امکان پیش‌نمایش استیکرها، فایل‌های GIF‌ و محتوای بات‌ها هم فراهم شده. البته توجه داشته باشید که اکثر این قابلیت‌ها در هر دو سیستم عامل اندروید و iOS وجود دارد.

اما بروزرسانی تلگرام برای طرفداران بات‌ها خبرهای خوبی را به همراه دارد. تلگرام در نسخه‌ی جدیدش، BOT API 2.0 را معرفی کرده که قابلیت‌های جدیدی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. مسوولان تلگرام می‌گویند که این بزرگ‌ترین بروزرسانی این اپلیکیشن از ابتدای تابستان ۹۴ است. احتمالا آن‌ها بیشتر منظورشان پلتفرم بات این شرکت بوده.

‌‌‌   ‌‌

بات‌های جدید می‌توانند انواع و اقسام محتواهای مختلف مثل MP3، ویدیو، استیکر یا انیمیشن را تولید کنند. برای این‌‌که بهتر در جریان این پلتفرم جدید قرار بگیرید، می‌توانید بات‌هایی مثل youtube ،@stickers@ یا music@ را امتحان کنید. البته یادتان باشد که باید پیش‌تر اپلیکیشن تلگرام‌تان را به نسخه‌ی جدید به روز کرده باشید. لازم به ذکر است که سال گذشته، تلگرام برای اولین بار پلتفرم بات خودش را معرفی کرده بود.

     ‌

Label_Downlaod

Label_Downlaod2

منبع: Telegram

  ????? ?????? ???? ???? ??

برچسب‌ها :
دیدگاه شما