آینه‌ی هوشمند لنوو با دوربین‌ اینتل افراد را شناسایی می‌کند

۱۵ مهر ۱۳۹۵ | ۱۰:۴۳ ۱۵ مهر ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

بیش‌تر ما عادت داریم موقع خروج از خانه و قبل از این‌که بخواهیم در مجامع عمومی ظاهر شویم، نگاهی به آینه بیندازیم و برای آخرین‌بار سر و وضع‌مان را چک کنیم. اما وقتی پای تکنولوژی به میان بیاید، این عادت ساده می‌تواند به‌دردبخورتر از این حرف‌ها باشد. صحبت از آینه‌های هوشمند است و این‌بار برند لنوو در این زمینه خبرساز شده است. شایعات می‌گویند این شرکت برای ارایه‌ی آینه‌ی هوشمندش به نام LaVie در نمایشگاه CEATEC امسال در ژاپن برنامه دارد.

وقتی به این آینه نگاه می‌کنید، می‌توانید اطلاعات دیگری مثل تاریخ و ساعت، وضعیت آب‌وهوا و اخبار روز را هم در آن ببینند.

کسانی که به این آینه نگاه می‌کنند، به‌غیر از صورت خودشان می‌توانند اطلاعات دیگری مثل تاریخ و ساعت، وضعیت آب‌وهوا، فهرست کارهای روزانه، تقویم شخصی و اخبار روز را هم ببینند و بخوانند. این آینه همچنین از دوربین‌های RealSense اینتل استفاده می‌کند که ظاهرا قرار است برای احراز هویت کسی استفاده شود که روبه‌روی آینه می‌ایستد. با شناسایی افراد مختلف، اطلاعات مختلفی روی سطح آینه در اختیارشان قرار می‌گیرد. به‌عنوان مثال اگر شما به‌عنوان صاحب آینه شناخته شوید، می‌توانید آن را طوری تنظیم کنید که تنها اخبار حوزه‌ی علاقه‌تان را برای‌تان نمایش دهد یا این‌که فهرست کارهای روزانه‌تان فقط برای خودتان قابل‌مشاهده باشد. وقتی هوش مصنوعی تشخیص دهد دوستان یا اعضای خانواده‌تان روبه‌روی آینه‌ی LaVie ایستاده‌اند، در مقایسه با وقتی که شما از آن استفاده می‌کنید، اطلاعات متفاوتی را نمایش خواهد داد.

البته مثل بقیه‌ی آینه‌های هوشمندی که تا امروز تنها ایده‌ و کانسپت‌هایی از آن‌ها را در نمایشگاه‌های مختلف دیده‌ایم، این محصول هم فعلا در بازار عرضه نمی‌شود اما منابع می‌گویند لنوو برای تولید انبوه و فروش آینه‌ی هوشمند LaVie در آینده برنامه‌هایی دارد.

منبع: Ubergizmo

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما