احتمال تولید بنز در ایران از سال آینده

خشایار شاهسون ۳۰ دی ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰ ۳۰ دی ۱۳۹۶ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
بنز

براساس جدیدترین اطلاعات به دست آمده، از اوایل سال ۹۷ تولید خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران شروع می‌شود. احتمال دارد در سال آینده، شاهد تولید حدود ۲۵۰۰ دستگاه از مدل‌های پایین‌رده‌ی خودروی سواری مرسدس‌بنز در ایران باشیم.

آبان سال ۹۵ بود که زمزمه‌هایی از تولید بعضی از محصولات آلمانی از شرکت‌های بنز، ب‌ام‌و و فولکس‌واگن در ایران را شنیدیم. حتی برای همین اقدام، در روزهای ۲۴ و ۲۵ آبان‌ماه پارسال، چهارمین همایش بین‌المللی صنعت خودروی ایران در سالن اجلاس سران برگزار شد. حتی پیش از این خبرهایی درمورد تولید بعضی از اتومبیل‌های خودروسازهای خارجی به گوش می‌خورد. با این حال، بیشتر از یک سال از آخرین اخبار قطعی از تولید محصولات آلمانی در ایران می‌گذرد که دوباره زمزمه‌ی تولید بعضی از اتاق‌های مرسدس‌بنز را می‌شنویم.

به گزارش ایسنا، در ابتدای دهه جاری صنعت خودرو حال و روز مناسبی نداشت. بیشتر شرکای مطرح اروپایی و آسیایی صنعت خودرو ایران را ترک کرده بودند و خودروسازان داخلی نیز به ناچار دست به دامان چینی‌ها شده بودند. طبق اطلاعات به دست‌ آمده توافقات نهایی بین ایران خودرو و شرکت دایملر برای تولید خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران صورت گرفته و از اوایل سال ۹۷ تولید این محصولات در ایران آغاز می‌شود. تولید خودروهای مرسدس بنز در ایران با ساخت داخل بالای ۲۰ درصد آغاز خواهد شد و با توجه به‌ آنکه در حدود دو دهه قبل نیز خودروهای سواری بنز در ایران تولید می‌شد هم‌اکنون خط تولید این محصول در ایران در حال به‌روزسانی و آماده‌سازی است.

پیش از این، ایران تجربه‌ی تولید و مونتاژ محصولات مرسدس‌بنز را دارد؛ سال ۱۳۸۰ مذاکرات اولیه برای ورود اتومبیل‌های اشتوتگارتی به میان آمد و از سال ۱۳۸۱، شرکت ستاره ایران به عنوان نماینده‌ی شرکت دایملر، مالک‌ مرسدس‌بنز، فعالیت خود را آغاز کرد. طولی نکشید که در سال ۱۳۸۵، ایران‌خودرو تولید اتاق E کلاس را در برنامه‌ی خود قرار دادند تا در شرکت تاپ‌خودرو تولید شود.

به نظر شما، احتمال تولید محصولات مرسدس‌بنز در ایران چقدر است و تا چه حد می‌تواند موفقیت‌آمیز باشد؟


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Avatar ///mahdispd

  اگه تحریمامونو ببشتر نکنیم میشه
  ولی چه خوب میشه اگه بشه

 2. Avatar حسین

  آینده روشنی رو برای این قضیه نمی بینم…
  شاید بیشتر این احتمالات در حد یه احتمال باقی بمونه…
  اگر هم به مرحله تولید برسه..تنها قشر خاصی از جامعه توان خرید این خودرو ها رو خواهند داشت

 3. Avatar محمدرضا

  سلام اولاً هيچوقت بااين وضع اقتصادايران هيچ كشوري مايل به سرمايه گذاري درايران نيست همين الانم شركت فرانسوي پژو از سرمايه گذاريش پشيمونه بعدش بنز بياد ماشين براي منتاژ به ما بده !!!!!!!! بنز ي بار اينكار رو تو ايران كرد و سريعاً جمعش كرد مطمعن باشيد هيچ وقت همچين اتفاقي با اين وضع……… نخواهدافتاد

 4. Avatar مهمان

  داداش یه رحمی به ما بکنید ! قصد دارید از خنده ما رو منفجر کنید !

  احتمال تولید بنز در ایران از سال آینده ! تو ایران فقط مونتاژ میشه اونم پراید – بقیه رو از داخل خارج مستقیم با آب و بنزین و روغن میارن ! اینجا فقط منتظر استارت شماست !

  شرکت های معظم خودروسازی داخلی فقط میتونند سرگیسه کنند و دیگر هیچ …