فرم استخدامی استیو جابز را به قیمت ۵۰هزاردلار بخرید

صوفیا نصرالهی ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰

یکی از نکات شگفت‌انگیز درباره تاریخ این است که می‌توانید ببینید در ادامه یک واقعه چه اتفاقاتی افتاده است. مثلا حراجی را در نظر بگیرید که که قرار است به صورت آنلاین توسط شرکتی که به آن حراجی RR می‌گویند انجام شود. برای ارائه پیشنهادتان تا ۱۵ مارس فرصت دارید و یکی از مهم‌ترین چیزهایی که در این حراجی قرار است به فروش برسد و متقاضی زیادی دارد فرم استخدامی است که استیو جابز در سال ۱۹۷۳ پر کرده است. در حال حاضر بالاترین پیشنهاد برای خرید این فرم ۵۰هزاردلار است. این فرم به صورت دستی پر شده است و استیو جابز در آن زمان ۱۸ سال داشته است. براساس اطلاعاتی که در این فرم درجه شده رشته‌اش ادبیات انگلیسی بوده و با توجه به اتفاقاتی که در آینده رخ داد و او آیفون را معرفی کرد، جالب بدانید که جابز در آن زمان تلفن نداشته است!

 

زندگی حرفه‌ای استیو جابز به روایت تصویر

جابز در فرم استخدامی‌اش به این اشاره کرده که گواهینامه رانندگی دارد اما دسترسی‌اش به وسیله حمل و نقل به سختی امکان‌پذیر است. او آشنایی با کامپیوتر و ماشین‌حساب را جزو مهارت‌هایش علامت زده است و اشاره کرده که متخصص در تکنولوژی و طراحی این محصولات است. زیر بخش توانایی‌های ویژه نوشته که در زمینه «تکنولوژی الکترونیکی و مهندسی طراحی» مهارت دارد و علاقه ویژه‌اش هم به مقوله «دیجیتال» است. چیزهایی هم در رابطه با تجربه کاری قبلی‌اش در هیولت پاکارد نوشته است.

چیزی که از نظر تاریخی در رابطه با این فرم استخدام مجذوب‌کننده می‌شود این است که استیو جابز و استیو وزنیاک به فاصله سه سال بعد کار روی کامپیوترهای اپل را شروع کردند. سال ۱۹۸۰، فقط هفت سال بعد از اینکه جابز این فرم درخواست همکاری را پر کرده بود، با فروش سهام عمومی اپل که هر سهم ۲.۷۵ دلار در بازار سهام عرضه شد، تبدیل به یک مولتی میلیونر شده بود. تا سال ۱۹۸۱، درآمد شرکت تا یک میلیارد دلار رشد کرده بود و بازار کامپیوترهای خانگی به کلی در دست اپل و IBM بود.

کمی کمتر از ۳۴ سال از آن تاریخ طول کشید تا استیو جابز روی سن مک‌ورلد بایستد و در ژانویه ۲۰۰۷ آیفون‌های اپل را به جهان معرفی کند. اپل امروز ارزشمندترین کمپانی جهان است و ارزش آن را نزدیک به ۹۰۰ میلیارد دلار تخمین می‌زنند.

دقیقا مشخص نیست که جابز سال ۱۹۷۳ برای چه موقعیت شغلی درخواست داده بود اما می‌دانیم که او و وزنیاک هر دو سال ۱۹۷۴ به کارشان در شرکت بازی‌سازی آتاری پایان دادند. اگر بیشتر از ۵۰هزاردلار در جیب‌تان دارید می‌توانید این تکه از تاریخ را به همراه خودتان داشته باشید.

فرم استخدام جابز

منبع:PHONEARENA

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. علیرضا علیرضا

    یه چیز جالب که توجه منو به خودش جذب کرده اینه که تو فرم هیچ نام پدری ازش نخواسته اند ، یعنی ماهیت و کارایی خود فرد و فردیت گرایی بیشتر مدنظر بوده و هست تا اینکه موقعیت اجتماعی و خانوادگی فرد مهم باشه.