سه فضانورد با فضاپیمای سایوز روانه ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

یک فضانورد آمریکایی و دو فضانورد روس صبح امروز سوار بر فضاپیمای سایوز روانه ایستگاه فضایی بین‌المللی شدند تا ماموریت شش ماهه‌ خود را آغاز کنند.

Chris Cassidi، فضانورد ناسا و Anatoli Ivanishin و Ivan Vagner، فضانوردان آژانس فضایی روسیه، صبح امروز از پایگاه فضایی بایکونور قزاقستان سفر خود به ایستگاه فضایی بین‌المللی را آغاز کردند.

فضاپیمای سایوز نه دقیقه پس از پرتاب به مدار زمین رسید. طبق برنامه پس از تنظیم مدار فضاپیما برای اتصال به ایستگاه فضایی بین‌المللی سایوز در ساعت ۱۸:۴۶ امروز به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل خواهد شد.

با توجه به شیوع ویروس کرونا فضانوردان علاوه بر گذراندن دوران قرنطینه پیش از پرتاب اقدامات احتیاطی بیشتری را نیز انجام دادند. در مراحل پایانی پیش از پرتاب فضانوردان با هیچ کس ملاقات نداشتند. برنامه سفر خانواده فضانوردان به محل پرتاب فضاپیما نیز به همین دلیل لغو شد.

در حال حاضر سه فضانورد در ایستگاه فضایی بین‌المللی حضور دارند که با اضافه شدن گروه جدید تعداد فضانوردان حاضر در ایستگاه فضایی به شش نفر خواهد رسید. جمعه ۱۷ آوریل ماموریت گروه قبلی به پایان می‌رسد و سه فضانورد ماموریت ۶۲ به زمین بازخواهند گشت تا ماموریت ۶۳ آغاز شود.

این در حالی است که شرکت اسپیس‌ایکس در تلاش است تا اولین پرواز سرنشین‌دار فضاپیمای دراگون را بین یک تا دو ماه دیگر انجام دهد. دو فضانورد ناسا قرار است تا در اولین پرواز سرنشین‌دار این فضاپیما به ایستگاه فضایی بین‌المللی اعزام شوند. این دو فضانورد احتمالا بین دو تا سه ماه در ایستگاه فضایی حضور خواهند داشت و مهمان فضانوردان ماموریت ۶۳ خواهند بود.

در این میان و طبق برنامه چند ماموریت بدون سرنشین برای ارسال تجهیزات مورد نیاز فضانوردان و آزمایش‌های علمی به ایستگاه فضایی انجام خواهد شد.

Cassidy، فضانورد ناسا، امروز سومین سفر فضایی خود را آغاز کرد. او پیش از این در نیروی دریایی ایالات متحده مشغول به کار بوده و در سال‌های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ به ایستگاه فضایی بین‌المللی سفر کرده است.

Ivanishin روس نیز سومین سفر فضایی خود را تجربه می‌کند و پیش از این در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ در ایستگاه فضایی حضور داشته است. Vagner سی و چهار ساله اما اولین ماموریت خود را پشت سر می‌گذارد. او که در سال ۲۰۱۰ در فهرست فضانوردان روس قرار گرفت سال‌های زیادی را به انتظار اولین سفر فضایی خود گذرانده است.برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما