امشب ناسا خبر بسیار مهمی درباره اروپا دارد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اروپا

ناسا امشب می‌خواهد طی یک کنفرانس خبری یافته‌های جدیدی را درباره «اروپا»، قمر اقیانوسی مشتری اعلام کند.

مقامات ناسا می‌گویند: «ستاره‌شناسان نتایج‌شان را از کمپین رصد اروپا ارایه خواهند داد. این کمپین به شواهد شگفت‌انگیزی از فعالیت‌های مربوط به اقیانوس زیر سطح اروپا منجر شد.» این اطلاعات جدید به لطف تلسکوپ فضایی هابل به دست رسیده است.

اخترزیست‌شناسان می‌گویند در اروپا بیش از هر جرم دیگری در منظومه شمسی احتمال پیدایش حیات بیگانه وجود دارد. قمر مشتری به قطر ۳۱۰۰ کیلومتر زیر سطح یخی‌اش اقیانوس عظیمی از آب مایع دارد. علاوه بر این، ستاره‌شناسان فکر می‌کنند این اقیانوس با گوشته سنگی اروپا در تماس است، به این ترتیب، هر گونه واکنش شیمیایی جالبی ممکن می‌شود.

ناسا هیچ جزییات دیگری درباره آنچه اعلام خواهند کرد، ارایه نداد. اما نقش داشتن هابل در این پروژه احتمالا خبر از این می‌دهد که آبفشان‌های مرموز اروپا دوباره دیده شده‌اند.

در دسامبر سال ۲۰۱۲، هابل آبفشان‌هایی از بخار آب را شناسایی کرد که حدود ۲۰۰ کیلومتر در فضا بالا می‌روند. این خبر، هیجان زیادی در جامعه منجمان ایجاد ‌کرد چون به این معنی بود که یک فضاپیمای رباتیک می‌تواند بدون نشستن در سطح اروپا، از اقیانوس‌های این قمر نمونه بگیرد.

تیم کاوش ناسا از زمان مشاهده اولین آبفشان به طور گسترده اروپا را زیر نظر قرار داده، اما آنها تا به امروز نتوانسته‌اند وجود آبفشان‌ها را تایید کنند.

منبع: Live Science

telegram_ad2_1برچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

۲ دیدگاه
 1. علی اکبر

  خدا کنه چهارتا موجود زنده ذره بینی تو این قمر پیدا بشه شاید کمی از ناامیدیمون به امید تبدیل بشه.

  1. سام

   آخه اینجوری که دیده نمیشه بشر باید خودش گام روی سطح سیارات بگذاره تا از نزدیک مخلوقات احتمالی فرا زمینی رو رویت و اعلام کنه

   یک مثال ساده بزنم شما در حالت ایستاده آیا میتوانید یک مورچه ای بر روی سطحی ببینید ؟ خیر! خود فرد بایستی بسیار بسیار خم بشود تا مورچه رو ببینید
   حال منظور من وجود موجود بسیار بسیار کوچک در سیاره و قمری نیست بلکه میتواند هر اندازه ای که باز مجددا نیاز به حضور شخص در سطح سیاره مربوطه را می طلبد, ضروری باشد.

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما