اندروید ۶.۰ بالاخره یک درصدی شد

۱۴ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۰:۴۵ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
android 6.0

گوگل جدول سهم نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید را منتشر کرد که بر اساس آن سهم سیستم‌عامل اندروید ۶.۰ یا مارشمالو به بیش از یک درصد رسیده است.

سهم اندروید ۶.۰ به ۱٫۲ درصد رسید.

گوگل که هر ماه سهم استفاده از نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید را منتشر می‌کند، در تازه‌ترین آمار به این موضوع اشاره کرده که سهم اندروید ۶.۰ به ۱٫۲ درصد رسیده است.

البته با توجه به مدت زمانی که جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل اندروید راهی بازار شده، سهم استفاده از آن چندان هیجان‌انگیز نیست و از سایر نسخه‌ها فاصله‌ی زیادی دارد. از طرف دیگر هنوز بسیاری از شرکت‌های مهم سازنده‌ی تلفن‌های همراه مانند سامسونگ، ال جی و سونی بروزرسان اندروید ۶.۰ را برای گوشی‌های خودشان عرضه نکرده‌اند. به احتمال زیاد اگر این شرکت‌ها اندروید ۶.۰ را برای محصولات خودشان عرضه کنند، سهم استفاده از اندروید مارشمالو بیشتر از این خواهد شد.

در اطلاعات منتشر شده، سهم نسخه‌ی لالی پاپ (Lollipop) سیستم عامل اندروید به ۳۴٫۱ درصد رسیده است. سهم این نسخه قبلا ۳۲٫۶ درصد بوده است. همچنین نسخه‌ی کیت کت (KitKat) در حال حاضر ۳۵٫۵ درصد بازار اندروید را به‌دست گرفته است. سهم سایر نسخه‌های اندروید مانند Jelly Bean ،Ice Cream Sandwich و Gingerbread هم به ترتیب ۲۳٫۹ درصد، ۲٫۵ درصد و ۲٫۷ درصد اعلام شده است. در ادامه می‌توانید نمودار رسمی درصد استفاده از نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید را مشاهده کنید:

android 6.0

درصد استفاده از نسخه‌های مختلف سیستم عامل اندروید

منبع: Droid-Life

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۲ دیدگاه
  1. Avatar کامران

    لطفا در مورد برنامه هایی که مرتبط به باتری گوشیه و میگن که تاثیر توی سلامت باتری داره مقاله ای بنویسید
    و آیا واقعا تاثیری در عملکرد باتری داره این برنامه ها

  2. Avatar بازی اندروید

    معلوم نیست دلیل اینکه شرکت های گوشی سازی تمایلی به استفاده از اندروید بالا ن دارند چیست!