اندروید O در تاریخ ۳۰ مرداد منتشر می‌شود

۲۱ مرداد ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۰ ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

هفته گذشته شایعه شده بود که اندروید ۸ یا اندروید O به زودی راهی بازار می‌شود. در گزارش‌های جدید به این موضوع اشاره شده که جدیدترین نسخه از سیستم عامل اندروید در تاریخ ۳۰ مرداد ماه (۲۱ آگوست) برای گوشی‌های پیکسل و برخی از گوشی‌های نکسوس عرضه خواهد شد.

حتی ایوان بلس که همیشه اطلاعات مختلفی از گوشی‌های اندرویدی لو می‌دهد، این تاریخ عرضه را تایید کرده است. پس بعید نیست که واقعا تا دو هفته دیگر جدیدترین نسخه اندروید را مشاهده کنیم.

البته عرضه اندروید جدید برای گوشی‌ّهای‌ مختلف چند ماهی طول می‌کشد. بسیاری از شرکت‌ها هنوز در حال آمده کردن اندروید ۷ برای گوشی‌های خودشان هستند و به همین دلیل اصلا مشخص نیست که اندروید O در چه تاریخی برای گوشی‌ّهای سامسونگ، سونی، ال‌جی و سایر شرکت‌ها عرضه می‌شود.

با منتظر بمانیم و ببینیم که در روزهای آینده چه خبرهای دیگری درباره این سیستم عامل منتشر می‌شود. البته گوگل گفته بود که قصد دارد نسخه جدید را به شکلی طراحی کند که شرکت‌ها بتوانند آن را سریع‌تر روی گوشی خودشان عرضه کننند. با این حال روند ارتقا گوشی‌های اندرویدی به آخرین نسخه این سیستم عامل بسیار کندتر از iOS پیش می‌رود.

منبع: Phone Arena

برچسب‌ها :
دیدگاه شما