اوبر به‌دنبال توسعه اسکوترها و دوچرخه‌های خودران است

یوسف اسفندیاری ۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۰:۲۲ ۱ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه
اوبر

شرکت اوبر که چندین ماه پیش در پی وقوع تصادف مرگبار یک اتومبیل خودران، این ماشین‌ها را برای مدت طولانی از خیابان‌های شهری خارج کرد، حالا ظاهرا با استخدام نیروهای متخصص قصد دارد اسکوترها و دوچرخه‌های خودران توسعه دهد. هنوز در رابطه با این موضوع جزئیات چندانی منتشر نشده اما احتمالا قصد اوبر قصد دارد با ساخت چنین وسایلی، بخشی از بازار رو به رشد اسکوترها و دوچرخه‌های کرایه‌ای که برای مسیرهای کوتاه مورد استفاده قرار می‌گیرند، از آن خود کند. طبق گزارش روزنامه تلگراف، اوبر استخدام نیروهای متخصص روباتیک مربوط به این موضوع را آغاز کرده تا احتمالا این وسایل به‌صورت خودکار بتوانند خود را به ایستگاه‌های شارژ یا کاربران متقاضی برسانند.

اسکوترهای خودران مزایای زیادی برای شرکت اوبر به ارمغان می‌آورند. در حال حاضر، بخشی از این شرکت به نام Jump در حوزه‌ی کرایه اسکوترها و دوچرخه‌های برقی فعالیت می‌کند ولی هزینه‌ی انتقال این وسایل بسیار زیاد است و به همین خاطر سود چندانی برای شرکت‌ها به همراه ندارد. علاوه بر این، بسیاری از شرکت‌ها برای فعالیت در این حوزه با موانع قانونی زیادی روبرو می‌شوند که فعالیت آن‌ها را محدود می‌کند.

اوبر

از طرفی دیگر، از آنجایی که اتومبیل‌های خودران گاه و بیگاه حادثه می‌آفرینند، روانه کردن لشکری از دوچرخه‌ها و اسکوترهای خودران به خیابان‌ها و پیاده‌روها تا حدی نگران‌کننده است. در همین زمینه می‌توانیم به نظرسنجی‌ای اشاره کنیم که در ژانویه ۲۰۱۸ انجام شده و در آن، فقط ۲۷ درصد از پاسخ‌دهنده‌ها اعلام کرده‌اند که مشکلی با استفاده از اتومبیل‌های خودران ندارند.

با وجود تمام این گمانه‌زنی‌ها، اوبر هنوز رسما هدف از استخدام این تیم جدید را اعلام نکرده و با توجه به اینکه روند استخدام به تازگی آغاز شده، پس مطمئنا این وسایل خودران به این زودی‌ها روانه‌ی خیابان‌ها نخواهند شد. در نهایت باید بگوییم که با توسعه چنین وسایلی، قانون‌گذاران باید قوانین بیشتری در مورد بهره‌گیری از آن‌ها وضع کنند و در ضمن نباید یک موضوع دیگر را از قلم بیندازیم؛ اگر این فناوری نتواند اسکوترها و دوچرخه‌ها را از زمین بلند کند، پس باز هم این فناوری نمی‌تواند بخش اعظمی از عامل انسانی را حذف کند.

منبع: Gizmodo

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar دانیال فرزانه ثابت

    سلام حالا شما برو در سطح شهر، ایستگاههای دوچرخه های “بی دود=Bdood” رو ببینید که پس از نصب باید به حساب بی دود ۱۵۹۰۰۰ هزار تومان واریز کنید تا قفل دوچرخه ها باز بشه و تازه بتوانید از دوچرخه ها در سطح شهر تهران استفاده کنید!!!!!!!

    آخه یکی نیست بگه: دوچرخه سواری توی شهرِ دودی اونم تازه باید ۱۵۹۰۰۰ هزار تومن هم شارژ باید کرد؟! مگه میشه؟ مگه داریم اصلاً ؟!!!!