اوضاع مالی سامسونگ حسابی رو به راه است

اسماعیل دلخموش ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ | ۱۰:۰۰ 28 آوریل 2017

شرکت سامسونگ الکترونیکس گزارش‌ فصل اول مالی سال ۲۰۱۷ خود را منتشر کرده و بررسی این گزارش نشان می‌دهد وضعیت مالی سامسونگ کاملا مطلوب است.

درآمدی که سامسونگ موفق شده ظرف یک فصل به دست آورد حدود ۴۵ میلیارد دلار است، سود عملیاتی این شرکت هم حدود ۸.۸ میلیارد دلار رشد داشته و باعث شده این فصل مالی یکی از بهترین فصل‌های مالی سامسونگ در طول تاریخ این شرکت باشد. این سه‌ماهه، پرسودترین سه‌ماهه اول تاریخ شرکت سامسونگ هم محسوب می‌شود و همین موضوع باعث ایجاد امید و خوش‌بینی فراوان در این شرکت کره‌ای شده.

البته نتایج بخش موبایل سامسونگ نسبت به فصل مالی اول سال ۲۰۱۶ کاهشی ۴۷ درصدی را نشان می‌دهد. از چرخه خارج کردن نوت ۷ و پایین‌آوردن نسبی قیمت گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج از عوامل مهم این کاهش در نظر گرفته می‌شوند و اصل سود بخش موبایل در این مدت از طریق فروش گوشی‌های سری A و گوشی‌های نسبتا ارزان‌قیمت در بازارهای نوظهور تامین شده است.

پیش‌بینی می‌شود که نتایج فصل مالی دوم سامسونگ از این هم بهتر باشد چون عرضه گلکسی اس ۸ و اس ۸ پلاس آغاز شده است. این مدل در کره‌جنوبی بیش از ۱ میلیون دستگاه پیش‌خرید شد و توانست در این زمینه رکوردشکن ظاهر شود.

منبع: GSMArena

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

۴ دیدگاه
 1. Next is Now Next is Now

  بالا بالا و بالاتر … این یعنی سامسونگ قدرتمند

 2. Omid Omid

  بترکه چشم حسود=)

 3. Yasin Yasin

  بله واقعا هم ، با این همه تقلب و کلاه برداری و کپی کردن بایدم اوضاش خوب باشه

  1. عماد عماد

   چطوریه که هر وقت سامسونگ موفقیتی بدست میاره مخالفاش با ووجود این همه نوآوری پامیشن میگن تقلب کرده؟
   اصلا آقا جان شما یکی از تقلب های سامسونگ رو بگو !
   وقتی سامسونگ از همه لحاظ بهترینه دیگه باید قبول کنید… به زور نمیشه سامسونگ رو بد جلوه داد.