اولین اتوبوس مجهز به پیل سوختی تویوتا، به خیابان‌های توکیو می‌آید

۱۴ اسفند ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۰ ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

تویوتا اولین اتوبوس مجهز به پیل سوختی خودش را به اداره‌ی حمل و نقل توکیو تحویل داد. قرار است در ماه جاری هم، دومین دستگاه از این اتوبوس هم تحویل داده شود و این اتوبوس‌ها به زودی وارد خط اتوبوسرانی توکیو شوند. این اتوبوس هیچ‌ گونه آلودگی از قیبل کربن‌دی‌اکسید، تولید نمی‌کند. ظرفیت این اتوبوس ۷۶ سرنشین است. در  این اتوبوس سبز، از ۱۰ مخزن سوخت تحت فشار استفاده شده است که در آن‌ها، ۶۰۰ لیتر هیدروژن در فشار ۷۰۰ بار نگهداری می‌شود تا باتری‌های نیکل متال هیدرید را شارژ کند.

بازده موتور الکتریکی اتوبوس جدید تویوتا در مقایسه با یک پیشرانه‌ی بنزینی، بیشتر است به طوری که در وضعیت های دشوار و نامساعد هم کارآمد به حساب می‌آید. دو موتور الکتریکی استفاده شده در این اتوبوس می‌توانند در مجموع، قدرت ۳۰۳ اسب‌بخار و گشتاور ۶۷۰ نیوتون‌متر تولید کنند.

toyota-fc-bus-2

این محصول  جدید تویوتا، از سامانه‌ی پیل سوختی الکترولیتی پلیمر جامد تویوتا بهره می‌بر.  پیش‌بینی می‌شود که از این اتوبوس برای مسابقات المپیک و پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو حداقل ۱۰۰ دستگاه تولید ‌شود.

با در نظر گرفتن ویژگی‌های اتوبوس پاک تویوتا، می‌توانیم انتظار آن را داشته باشیم تا در آینده‌ای نه چندان دور، شاهد حضور وسایل نقلیه‌ی سبز بیشتری باشیم تا به کمک هوای شهرها بیایند.

منبع: New Atlas

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما