۸ اپلیکیشن و بازی اندرویدی مناسب برای شب یلدا

۲۷ آذر ۱۳۹۸ | ۱۶:۰۰ ۲۵ آذر ۱۳۹۹ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۴ دقیقه
اپلیکیشن و بازی اندرویدی مناسب برای شب یلدا

سومین فصل از سال را پشت سر گذاشته‌ایم و دوباره به شب یلدا نزدیک می‌شویم. ما ایرانیان از دیرباز آخرین شب پاییز را که طولانی‌ترین شب سال است، در کنار یکدیگر جشن گرفته‌ایم. قطعا بهتر است موبایل خود را در شب چله کنار بگذارید، یک پیاله انار یا آجیل بردارید و از گپ و گفت با اعضای خانواده لذت ببرید. اما اگر دوست دارید گوشی هوشمند خود را دم دست نگه دارید ما برای شما گلچینی از اپلیکیشن و بازی اندرویدی مناسب برای شب یلدا از فال حافظ گرفته تا بازی دوز و دبرنا آماده کرده‌ایم. باشد که در این شب بلند از تکنولوژی به شکل خوبی برای تفریح و سرگرمی دورهمی استفاده کنید.

۱. اپلیکیشن «غزلیات حافظ صوتی + شرح ابیات + فال»

نمی‌شود شب یلدا را بدون خواندن اشعار زیبای حافظ و البته گرفتن فال، به پایان رساند. از گذشته این رسم وجود داشته و یک دیوان حافظ همیشه میهمان ایرانیان در شب یلدا بوده است. اگر دیوان حافظ ندارید، اشکالی ندارد چرا که اپلیکیشن‌های مختلفی در این زمینه وجود دارد که هم اشعار حافظ را در خود گنجانده‌اند و هم می‌توانند برای شما فال بگیرند. در این بین اپلیکیشن زیر با نام «غزلیات حافظ صوتی + شرح ابیات + فال» یکی از بهترین اپلیکیشن‌های حافظ خوانی به شمار می‌آید که حتی اشعار حافظ را به صورت صوتی نیز می‌تواند پخش کند. فال و شرح ابیات هم که دیگر بخش جدا نشدنی از اپلیکیشن‌های دیوان حافظ است. این اپلیکیشن را می‌توانید از لینک زیر روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید.

دانلود از کافه بازار

۲. اپلیکیشن «شاهنامه فردوسی»

اپلیکیشن شاهنامه فردوسی

فردوسی یکی دیگر از شاعران پر آوازه ایرانی است. مجموعه شاهنامه از این شاعر گران‌قدر، شامل داستان‌های متفاوت و البته بلند و طولانی است که خواندن آن‌ها در بلند‌ترین و طولانی‌ترین شب سال، خالی از لطف نیست. برای این منظور دو اپلیکیشن در نظر گرفته‌ایم که یکی از آن‌ها رایگان است و با رابط کاربری ساده و البته سبک، می‌‌تواند شما را همراهی کند.

دانلود از کافه بازار

اپلیکیشن دوم مجهز به تصویر سازی‌های زیبا و البته گرافیک بهتر است که با قیمت ۵۰۰۰ تومان قابل خریداری است.

دانلود از کافه بازار

۳. اپلیکیشن «بسته‌ی شب یلدا»

اپلیکیشن شب یلدا

شاید باورتان نشود اما اپلیکیشنی وجود دارد به نام شب یلدا که زیر و بم شب چله را برای شما بازگو می‌کند. جدا از این، تمام سنت‌های موجود در شب یلدا را می‌توانید در این اپ ببینید و حتی برای دوستان خود، کارت پستالی با مضمون شب یلدا حاضر کرده و ارسال کنید. در این اپلیکیشن حتی می‌توانید یک فال حافظ هم برای خود بگیرید و به طور کل با یک پکیج کامل روبرو هستیم.

دانلود از کافه بازار

۴. اپلیکیشن «مدل سفره شب یلدا»

تنها سه شب تا طولانی‌ترین شب سال باقی مانده و فکر می‌کنیم وقت خوبی است تا فکری به حال تزئین سفره یلدا کنید. در این اپلیکیشن می‌توانید انواع تزئینات سفره یلدا را ببینید و روش آماده کردن آن‌ها را هم به صورت کامل به صورت تصویری و متنی مشاهده کنید. در این لیست احتمالا این تنها اپلیکیشنی است که نه در طول شب یلدا بلکه پیش از آن به آن نیاز پیدا می‌کنید. این اپلیکیشن را می‌توانید از لینک زیر برای گوشی اندرویدی خود دریافت کنید.

دانلود از کافه بازار

۵. بازی «دبرنا (آنلاین)»

بازی دبرنا (آنلاین)

نمی‌شود یک میهمانی یا دور همی به وجود بیاید و کسی به دنبال بازی کردن نباشد! یکی از بازی‌های قدیمی که در زمان‌های مختلف بازی می‌کرده‌ایم، دبرنا (یا آنطور که بعضی هنوز هم می‌گویند، دبلنا) نام دارد. کل کل سر این بازی هرگز به پایان نمی‌رسد و دبرنا پیر و جوان هم نمی‌شناسد. این بازی را هم اکنون می‌توانید از کافه بازار برای گوشی اندرویدی خود دانلود کنید و در شب یلدا نیز با دیگران، مشغول بازی شوید.

دانلود از کافه بازار

۶. بازی «ادابازی | پانتومیم | دورهمی»

یک بازی دسته جمعی دیگر که احتمالا جمع میهمانی شما را حسابی سرگرم می‌کند، پانتومیم بازی کردن است. اما گاهی اوقات پیش می‌آید که ایده مناسبی در این زمینه به ذهنمان نمی‌رسید و اینجاست که اپلیکیشن «ادابازی | پانتومیم | دورهمی» به کار می‌آید. دسته‌بندی‌های مختلفی از کلمات و اصطلاحات و حتی ضرب‌المثل‌ها در این بازی گنجانده شده تا به شما ایده‌ای برای اجرای پانتومیم بدهد. همچنین یک نوع بازی دیگر هم در نظر گرفته شده که شما باید در پنج ثانیه، کلمه مورد نظر را حدس بزنید! این بازی را می‌توانید از لینک زیر برای گوشی اندرویدی خود دریافت کنید.

دانلود از کافه بازار

۷. بازی «دور (بازی دورهمی)»

یکی دیگر از بازی‌های هیجان انگیز که می‌توانید در جمع‌های ۴ الی ۶ نفره بازی کنید، بازی ایرانی دور است. در این بازی بازیکنان دو به دو روبروی یکدیگر نشسته و سپس نوبت هر شخصی که باشد، باید عبارت گفته شده در این بازی را برای فرد روبرویی خود توصیف کند تا او بتواند حدس بزند. اگر هم نتواند حدس بزند، تیم‌های رقیب می‌توانند جریمه‌های مختلفی برای تیم بازنده در نظر بگیرند. در این بازی همچنین می‌توانید در حین انجام بازی، فیلم‌برداری کنید تا صحنه‌های جذابی که به وجود می‌آیند برای همیشه در گوشی شما ذخیره شوند. این بازی جذاب را می‌توانید از لینک زیر برای گوشی اندرویدی خود دریافت کنید.

دانلود از کافه بازار

۸. بازی «منچرز (منچ آنلاین)»

بازی منچرز (منچ آنلاین)

برای آخرین بازی، یک اپلیکیشن هیجان انگیز انتخاب کرده‌ایم که چهار نفری می‌توانید آن را بازی کنید. این بازی درواقع همان بازی منچ است که با آن آشنایی دارید. تفاوت اصلی اینجاست که این بار شما نمی‌توانید با مهارت‌های عجیب و غریب‌تان تاس بریزید و مدام ۶ بیاورید، بلکه باید تاس انداختن را به خود بازی واگذار کنید! این بازی که گرافیک بسیار خوبی هم دارد را می‌توانید هم به صورت آنلاین با دوستان خود بازی کنید و یا به صورت آفلاین و دور همی، منچ بازی کنید. منچرز را هم می‌توانید برای اندروید و از طریق لینک زیر دریافت کنید.

دانلود از کافه بازار

برچسب‌ها :
دیدگاه شما