اپل عینک واقعیت افزوده می‌سازد؟

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

دیگر از کسی پوشیده نیست که شرکت اپل علاقه زیادی به تکنولوژی واقعیت افزوده دارد. مدیر عامل این شرکت، تیم کوک در این زمینه علنا به اظهارنظر پرداخته و ادعا کرده در آینده به یک تکنولوژی معمول تبدیل می‌شود. حال شایعه‌ای منتشر شده که ادعا می‌کند احتمالا اپل بر روی نوعی عینک واقعیت افزوده کار می‌کند.

سند این ادعا هم اخیرا توسط سایت Gizmodo به بیرون درز کرده. این سند گزارشی است که توسط یک شرکت فعال در حوزه محیط زیست و ایمنی که برای اپل کار می‌کند به اشتباه برای بسیاری از کارمندان شرکت اپل ارسال کرده و به دست رسانه‌ها رسیده است.

در این گزارش‌ها از نمونه دستگاه‌هایی که به دست تعدادی از کاربران آزمایش شده و شرکت اپل مشغول کار روی آن‌ها است سخن به میان آمده. با این حال هنوز به دقت مشخص نیست که این ماهیت این دستگاه‌ها چیست اما چون در بعضی از این گزارش‌ها عنوان شده بعضی از افراد بعد از کار با نمونه احساس درد در چشم خود می‌کردند. همین موضوع هم نشان می‌دهد احتمالا با وسیله‌ای مربوط به چشم طرفیم. همین ماجرا هم باعث شده رسانه‌ها حدس بزنند احتمالا موضوع مربوط به عینک واقعیت افزوده است که اپل هم پیشتر نسبت به آن علاقه نشان داده است. گرچه باید به این شایعات همراه با تردید نگریست چون ممکن است به کل با محصول دیگری طرف باشیم.

منبع: Ubergizmo

telegram_ad2_1

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما