اپ استور بار دیگر در دسترس کاربران ایرانی قرار گرفت

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

چند روز پیش شرکت اپل یک‌بار دیگر فروشگاه اپلیکیشن خود به نام App Store را در دسترس کاربران ایرانی قرار داد. آیفون همیشه بازار خیلی خوبی در ایران داشته اما کاربران ایرانی برای دسترسی به سرویس‌های این شرکت همیشه با مشکلات متفاوتی دست و پنجه نرم کرده‌اند.

محدودیت‌هایی که اپل برای کاربران ایرانی ایجاد کرده بود باعث ایجاد مشکلاتی از جمله روبرو شدن با «Error 1009» شده بود؛ پیامی که امکان دانلود و بروزرسانی اپ‌ها را به کاربران نمی‌داد. اما میلیون‌ها کاربر آیفون در ایران از طریق تغییر آدرس IP خود این محدودیت‌ها را دور می‌زدند.

شاید یکی از دلایل اصلی تغییر تصمیم اپل درباره این سرویس بازار بزرگی باشد که در ایران دارد. آنطور که می‌دانیم سالانه تعداد زیادی آیفون وارد کشور می‌شود به شکلی که چندی پیش در تیرماه سال  ۱۳۹۵ مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد اگر شرکت اپل تا پیش از اجرای طرح رجیستری، نسبت به تاسیس نمایندگی در ایران اقدام نکند، ابلاغیه‌ی جمع‌آوری آیفون‌های این شرکت را در کل بازار ایران اجرایی خواهد کرد. بنابراین گرچه اپل در ایران نماینده رسمی ندارد اما بازار قابل توجهی دارد و از طریق آن سود خوبی هم عاید این شرکت می‌شود. احتمالا همین مساله باعث شده اپل درباره دسترسی کاربران ایرانی به App Store دست کم در حال حاضر تجدید نظر کند.

telegram_ad2_1

راهنمای خرید آیفون


برچسب‌ها :
دیدگاه شما

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما