اینترنت اکسپلورر ۲۰ ساله شد

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۲ دقیقه

زمانی که به تاریخ اینترنت نگاهی می‌انداریم، مرورگر اینترنت اکسپلورر شرکت مایکروسافت نقش زیادی در آن ایفا می‌کند. همه ما به نوعی از این مرورگر استفاده کرده‌ایم و اولین گشت و گذارهایمان در اینترنت را با آن انجام داده‌ایم.

امروز تولد پر مخاطب‌ترین مرورگر اینترنتی دنیا که اینترنت اکسپلورر نام دارد است.

 

درحال حاضر هم این مرورگر هنوز مورد استفاده بسیاری از کاربران اینترنت قرار می‌گیرد و بر اساس اطلاعات منتشر شده بیش از ۵۴ درصد کاربران دنیای اینترنت از این مرورگر برای وب‌گردی استفاده می‌کنند. مرورگر اینترنت اکسپلورر نقش بزرگی را در سیستم‌عامل ویندوز ایفا می‌کرد که البته مایکروسافت با عرضه ویندوز ۱۰ یک مرورگر کاملا جدید را جایگزین آن کرد.

اینترنت اکسپلورر در حال حاضر شرایط خوبی ندارد و از دوران اوج خودش فاصله زیادی گرفته است؛ اما هنوز مرورگری است که می‌توان در مواقع مورد نیاز از آن استفاده کرد. شاید اگر اینترنت اکسپلورر به وجود نمی‌آمد، اینترنت به چیزی که الان شاهد آن هستیم، تبدیل نمی‌شد. خیلی از مرورگرهای امروزی برای رقابت با اینترنت اکسپلورر ساخته شدند و باعث شدند که ویژگی‌ها و استانداردهای جدیدی در دنیای اینترنت به وجود بیاید. این مرورگر در سال‌های گذشته فراز و نشیب‌های زیادی را پشت‌سر گذاشت و با عرضه شدن ویندوز ۱۰ به احتمال زیاد شاهد روزهای آخر آن هستیم. البته مایکروسافت اعلام کرده که این مرورگر همچنان برای ویندوزهای ۷ و ۸.۱ پشتیبانی می‌شود.
امروز سالگرد ۲۰ سالگی این مرورگر خاطره انگیز است. مایکروسافت در طول سال‌ها قابلیت‌های جدیدی را به آن اضافه کرد که دنیای اینترنت را متحول کردند. در ادامه می‌توانید تصاویری از نسخه‌های مختلف این مرورگر را مشاهده کنید.

IE1

اینترنت اکسپلورر ۱

IE2

اینترنت اکسپلورر ۲

IE3

اینترنت اکسپلورر ۳

IE4

اینترنت اکسپلورر ۴

IE5

اینترنت اکسپلورر ۵

IE6

اینترنت اکسپلورر ۶

IE7

اینترنت اکسپلورر ۷

IE8

اینترنت اکسپلورر ۸

IE9

اینترنت اکسپلورر ۹

IE10

اینترنت اکسپلورر ۱۰

منبع: Tech Radarبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما