اینتل بخش ساخت گجت‌های پوشیدنی‌اش را تعطیل می‌کند

۲۹ آبان ۱۳۹۵ | ۱۳:۰۰ ۲۹ آبان ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

وقتی اینتل در سال ۲۰۱۴ شرکت Basis را خریداری کرد خیلی‌ها امیدوار بودند که این خرید وضع Basis تولیدکننده گجت‌های پوشیدنی را بهبود دهد. اما ماجرا کاملا برعکس پیش‌رفت و اولین محصول این شرکت که با حمایت اینتل ساخته شده بود از خود عیب و ایرادهایی نشان داد که باعث ایجاد خطر آتش‌گرفتن این محصول شود. همین ماجرا باعث شد ساعت‌هوشمند ساخت این شرکت امسال از بازار خارج شود. حال به نظر می‌رسد که شایعات مربوط به بازگشت این برند به بازار چندان صحت نداشته‌اند. براساس آخرین اخبار بخش تولیدکننده گجت‌های پوشیدنی شرکت اینتل با حجم گسترده‌ای از تعدیل نیرو مواجه شده‌ است.

برخی از منابع می‌گویند اینتل قصد دارد از حوزه ساخت گجت‌های پوشیدنی به کل خارج شود و به همین دلیل هم به زودی تمام نیروهای این بخش را اخراج خواهد کرد. البته به جز این ظاهرا یکی از محصولات Basis با نام Basis Ruby هم موضوع برخی از شایعات بوده.

ruby1

تصاویری از این محصول منتشر شده‌اند اما اساسا مشخص نیست که اینتل قصد دارد این ساعت هوشمند را به بازار معرفی کند یا نه. یک ساعت هوشمند که ضربان قلب و فرایند خواب را بررسی می‌کند و برخی از قابلیت‌های اصلی ساعت‌های هوشمند را دارد. حال با توجه به تمایل اینتل به خروج از بازار ساخت گجت‌های پوشیدنی باید سرنوشت این محصول را پیگیری کرد.

منبع: Engadget

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما