[اینفوگرافیک] سیارک قاتل

ابراهیم دبیری ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ | ۱۹:۳۰ ۷ مهر ۱۳۹۷ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

اگر کسی اینفوگرافیک معدنکاری روی سیارک‌ها را خوانده باشد تصور می‌کند که سیارک‌ها چه منابع عظیمی از انواع مواد معدنی هستند. با این حال موضوع به این سادگی‌ها هم نیست. خطرات زیادی نسل بشر را تهدید می‌کند ممکن است باعث انقراض نوع بشر شوند. یکی از این خطرات برخورد سیارک‌ها به زمین است.

تصور کنید که در یک صبح دل‌انگیز از خواب بیدار می‌شوید و در حین کش و قوس دادن به خود از پنجره اتاق خود یک گوی بسیار بزرگ آتشین زیبا می‌بینید و بعد از چند ثانیه: بوم! صدای کر کننده‌ای می‌شنوید و اگر به خاطر زمین لرزه ایجاد شده توسط برخورد زیر آوار نمانید، ناگهان طوفانی از گرد و غبار می‌بنید که جلو نور خورشید را گرفته و بعد از مدتی زمین را به یک سردخانه تبدیل می‌کند. و خب مطمئنا سرما شما را می‌کشد. آخر مگر فرق ما با دایناسورها چیست؟ هزاران سیارک بالای جو زمین در حرکتند و خدا را چه دیدید شاید یکی از آن‌ها به دلایلی تغییر مسیر داده و با زمین برخورد کند.

برای اینکه کمی با مساله چالش برانگیز سیارک‌های خطرناک آشنا شوید و بدانید راه‌های دفاع بشر چیست، اینفوگرافیک امروز را مطالعه کنید.

منبع: futurism

برچسب‌ها :
دیدگاه شما

یک دیدگاه
  1. Avatar امیر

    فعلا که کشوری که دانش و سرمایه کافی برای این مسائل رو داره ، اینجور تهدید های طبیعی رو ” توطئه چین برای ضربه زدن به اقتصاد کشور ” تلقی میکنه و هر کشوری هم که میخواد در بحث هوا و فضا ، بدون باج دادن ، فعال باشه رو براش پاپوش ” میخواد روی موشک هاش کلاهک هسته ای سوار کنه!! ” درست میکنه، در کل با این اوضاع فعلی بشریت، انقراض همچین گزینه بدی هم نیست حداقل طبیعت اونقدر بخشنده است که در یک لحظه چند میلیارد نفر رو بدون زجر کشیدن بکشه.