بانجی بازنده دعوای حقوقی با مارتی اودانل، آهنگ‌ساز مشهور

زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

یکی از قسمت‌هایی که باعث شد مجموعه بازی‌های Halo طرفداران بسیار زیادی داشتند باشند، آهنگ‌های ساخته شده برای آن‌ها بود.

 

شرکت بانجی از سوی دادگاه محکوم به پرداخت ۱۴۲۵۰۰ هزار دلار جریمه به آهنگ‌ساز مجموعه بازی‌های Halo و Destiny شد.

 

آهنگ‌های این بازی‌ها توسط مارتی اودانل (Marty O’Donnell) ساخته شده بود که توانست جایزه بهترین موسیقی سال را برای بازی Halo: Reach به خودش اختصاص دهد.
این آهنگ‌ساز که یکی از اعضای قدیمی استودیوی Bungie به حساب می‌آمد، موسیقی‌های بازی Destiny را هم ساخت. البته پس از مدتی او با مدیران این استودیو به مشکلاتی برخورد و از آن‌ها جدا شد. او بعد از این اتفاق از استودیوی بانجی شکایت کرد.
مدتی پیش مشخص شد که این آهنگ‌ساز توانسته در دادگاه به پیروزی برسد و استودیوی بانجی باید به او مبلغ ۱۴۲۵۰۰ دلار به عنوان خسارت پرداخت کند. همچنین استودیوی بانجی باید سهم سهام اودانل از این شرکت را هم پرداخت کند. قبلا استودیوی بانجی اعلام کرده بود که اودانل نمی‌تواند بدون رضایت آن‌ها برای بازی‌های دیگر آهنگ بسازد که این موضوع هم غیرقانونی اعلام شد. البته اودانل خرداد ماه با گروهی از بازی‌سازان استودیویی به نام Highwire Games را تاسیس کرد.
مشکلات اودانل با بانجی از آن‌جایی شروع شد که شرکت اکتیویژن که ناشر بازی Destiny بود، از فروش جداگانه این موسیقی‌ها جلوگیری کرد. اودانل قبلا موسیقی‌هایی که برای مجموعه بازی‌های Halo ساخته بود را به صورت جداگانه به فروش رسانده بود. همچنین در ابتدا قرار بود که موسیقی‌های قسمت‌های آینده بازی Destiny هم توسط اودانل ساخته شود، که اکتیویژن در قسمت‌های جدید این بازی از آهنگ‌ساز دیگری استفاده کرده بود.

marty-o-donnell-halo-1

منبع: Engadgetبرچسب‌ها :
دیدگاه شما

پرسش امنیتی *-- بارگیری کد امنیتی --

loading...
بازدیدهای اخیر
بر اساس بازدیدهای اخیر شما
تاریخچه بازدیدها
مشاهده همه
دسته‌بندی‌های منتخب برای شما