با سرویس جدید فیسبوک آشنا شوید؛ پیام‌رسانی برای گوشی‌های ضعیف!

۱۳ مهر ۱۳۹۵ | ۱۱:۳۷ ۱۳ مهر ۱۳۹۵ زمان مورد نیاز برای مطالعه: ۱ دقیقه

شرکت فیسبوک پس از معرفی فروشگاه مخصوص خودش، از سرویس جدیدی با نام «مسنجر لایت»‌(Messenger Lite) رونمایی کرد. این اپلیکیشن جدید در حوزه‌ی برنامه‌های پیام‌رسان قرار می‌گیرد و برای گوشی‌های قدیمی با حافظه‌‌های کم در نظر گرفته شده است. در واقع این پیام‌رسان برای گوشی‌های ضعیف و رده پایین طراحی شده و حتی در کشورهایی مانند کنیا، مالزی، سری لانکا، تونس و ونزولا عرضه می‌شود که گوشی‌های رده پایین طرفداران بسیار زیادی دارند.

برنامه‌ی مسنجر لایت برای گوشی‌های ارزان قیمت طراحی شده است.

این نرم‌افزار مانند ‌«فیسبوک لایت» (Facebook Lite) که قبلا منتشر شده بود، برای کشورهای درحال توسعه طراحی شده و می‌خواهد کاری کند که مردم راحت‌تر با هم در ارتباط باشند. این نرم‌افزار به شکل خاص هم برای گوشی‌های اندرویدی طراحی شده و میزان بسیار کمی از حجم دیتای اینترنت را مصرف می‌کند. هنوز مشخص نیست که کاربران در نسخه‌ی لایت پیام‌رسان فیسبوک به چه ویژگی‌هایی از برنامه‌ی اصلی Facebook Messenger دسترسی نخواهند داشت و حتی نمی‌دانیم چه قابلیت‌های جدیدتری دارد؛ اما به احتمال زیاد این برنامه قابلیت ارسال عکس و ویدیو خواهد داشت.

می‌توان از این برنامه‌ی پیام‌رسان روی تمام گوشی‌های ضعیف در همه‌ی کشورها استفاده کرد. اگر می‌خواهید از اپلیکیشن پیام‌رسان فیسبوک روی گوشی اندرویدی نه چندان قدرتمند خودتان استفاده کنید، می‌توانید این برنامه را از فروشگاه گوگل دانلود کنید.

Google_Play_Download_Button

منبع: Engadget

‌‌‌‌‌

 

telegram_ad2_1

برچسب‌ها :
دیدگاه شما